Van Hool

Autor Marko_BL417, 17 06, 2017, 21:57:46 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Adis

Slike su sa sluzbene  fb stranice proizvodjaca Van Hool, text sam screenshoto (nadam se da je ok).. uglavnom radi se o tome da je isporucen katni bus sa 100 sjedista. Iskreno, ja nisam znao da Van Hool Astromega moze toliko putnika ponijeti, ako se ne varam to je vise i od Megalinera??

 







cheap gas around me

The_Dubster

Znao sam da VDL isporučuje dekere za francusko tržište sa 98 ili 99 sjedišta. Ovi su stavili još jedno negdje :)

Marko NS

Jedan zanimljiv koncept ima Linz sa ovim autobuskim tramvajima , jedno je sigurno a to je cena naspram pravih tramvaja.





Marko NS

#78



Marko_BL417

#79
Alicron T916 - koliko znam jedini primjerak tog tipa u BiH


Irizar Century

Armin Vučić

The hicMe

Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

The hicMe

Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Hare


The hicMe

Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Marko NS

Van Hool TX 16 Astron.



Evo i jedna zajednicka posto su sad jedna firma :)

The hicMe

Fabrika još uvijek ne radi... nikakvih najava o nastavku proizvodnje nema
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

The_Dubster

obustavljeno je sve do daljnjeg dok se ne vidi kakva je budućnost.

Sada VDL razmatra šta dalje sa autobuskom divizijom, pošto oni sami predstavljaju Futuru III. generacije, pa dok vidi da li se ide svim snagama na VDL autobuse ili će se ostaviti paralelno proizvodnja VDL i Van Hoola.


meni lično nema logike da imaš dva brenda unutar iste kuće, tim više što su isti motori i mjenjači i kod jednog i kod drugog. VDL ima lakšu karoseriju i trebao bi bi imati bolju potrošnju, a još k tome predstavljaju i novu generaciju vozila. Tim više što su u sličnim okolnostima bili i Bova, Berkhof i Jonckheere sa VDL pa znamo kako je to završilo...

The hicMe

Ali u svemu tome nema logike da prijevoznici koji su platili svoje autobuse leže napola završeni u fabrikama, makar su se ti isti trebali završiti a u međuvremenu odlučiti sa čime se ide dalje. VH je imao svoje kupce i raznolike modele, VDL trenutno nema sve opcije u svojoj ponudi. Ako se mogu Coach i Tourliner istovremeno prodavati mogu i Futura i poneki VH model.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

MAN464

VDL i Van Hool su dvije potpune krajnosti, da se ne lazemo VDL je napravljen za linije i da bude ekonomičan nista vise, nit udobnosti niz izgleda, drugo Van Hool je prvenstveno radio autobuse za turizam i to iznimne kvalitete i udobnosti kako za putnike tako za vozače, ako budu napravili sto i man od neoplana :/


BVB