Aktuelno - Info - Bus - Business - Afere

Autor Marko_BL417, 14 06, 2017, 01:54:34 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

The_Dubster


Manas


Surinam

Kukaju iz udruženja prevoznika da uskoro neće imati ko u BiH voziti bus ili kamion. Ne znam za plate kamiondžija, ali bus vozačima moraće povećavati. Znam da je korona i tanje se putuje, ali biće fijasko.

MustoDoboj

Za 700e vozati Setru 517 nije bas privlačno ;D

setra315gt-hd

Ma nije važno sta se vozi važno je koliko plate. Za dobre pare moze se i 215 hd voziti

MustoDoboj

Kazem na busu su opcenito plate katastrofa, na kamionu je duplo vise

The hicMe

Citat: The hicMeMinistarstvo prosjete, nauke, kulture i sporta Crne gore kupilo 30 novih Otokara za potrebe Prevoza osnovnoškolaca uglavnom sa sjevera države.
Citat: The_DubsterOvo za CG - mislim da je tu bilo nešto u paketu da su trebali biti i neki kombiji Citroen
https://fosmedia.me/infos/drustvo/dacka-vozila-bice-ponovo-rasporedena
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!


Dani

Nek ih je ostavio. Radeci posao koji radim sam upoznat sa mnoštvom neodgovornosti putnika. Nijedan vozac nece ranije krenuti nego je rekao, i uvjek je pravilo ako ces stajat 15 min ti kazes 10 i slicno....

Poslano sa mog SM-A515F koristeći Tapatalk


Marko_BL417

#354
Ajde viša sila, zakasni autobus za vezu ili nešto te spriječi (tu su prevoznici često i uvezani i znaju koliko će koji bus kasniti)

Ali ako bi me išta nerviralo kao vozača, to je sljedeće: (čest slučaj na vanrednim)

Stalo se tipa u 5:40 da se napravi pauza 15-20 minuta. Ajd u 6 se kreće dalje. Već u 5:55 većina putnika je ispred ili unutar autobusa. 5:58 su tu svi osim dva putnika (mahom su to sredovječne ženske osobe ali da ne ispadne da diskriminišem nekog). 6:00 njih nema. 6:05, svi su uveliko na svojim mjestima, ova dva i dalje nema. Već oko 6:10-6:15 vidiš ih kako iz daljine idu, i to onako lagano, nogu za nogom, kao da dolaze 15 minuta ranije a ne 15 minuta kanije, kao da je sve vrijeme ovog svijeta njihovo...

Ako je polazak u 6, dođi u minut do 6, nemoj kasnit jeb* te patak

Sličnu scenu je imao i jedan Bočcov vozač, dok je radio u prethodnoj firmi, bila vanredna vožnja za neki grad u Evropi, stali oni usput da naprave pauzu. Minut-dva pred kraj pauze su svi bili na svojim mjestima, vozači se pripremaju za polazak dalje, utom dva putnika ustaju i ladno odlaze u restoran, naručiše i sjedoše za sto da jedu. A treba se krenuti. Vozači gledaju, ne vjeruju.

Ni izvinite, predomislili smo se, ipak smo gladni, možda bi vozači i pregrmili nekako, vanredna je vožnja, nisi ograničen polascima, ali tako bez riječi ustati i izaći, ja bi isto kao i ovaj, zatvorio vrata i opalio po gasu





Almo88

U Zavidovicima od jucer poskupio javni prevoz na opcinskim linijama za preko 20% kod PPZ jos nisam siguran za Gare Tours kakvo je kod njih ali msm da i oni su posto su od ranije imali dogovor sa PPZ da iste cijene kod svih budu,tako da za najduzu liniji na opcini Zavdovici-Maoca koja je 40 Km udaljena  gradani u jednom pravcu placaju 8.70 KM.