Aktuelno - Info - Bus - Business - Afere

Autor Marko_BL417, 14 06, 2017, 01:54:34 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

setra315gt-hd

Svi koji su ovo stvorili znaju kad ce i proci tako da je na nama da čekamo kad ce da dignu rampu. Kolega cuvajte se

akz

Citat: Manas  u 18 04, 2020, 22:18:01 POSLIJEPODNE
U Srbiji uspotavljanje unutrasnjeg prevoza putnika 6tog maja kako kaze Vucic. Posto su mjere u SRB i BiH gotovo identicne, ocekujem i u BiH najkasnije do 15tog uspostavu unutrasnjeg prevoza.

I logicno je da prvo krene unutar drzave, mislim da bi u HR dobar dio mogao krenuti oko 1.maja, iako pojedini dijelovi u Hrvatskoj su jos uvijek pogođeni COVID-19 virusom...kod nas ce prijevoz krenuti ovisno o situaciji, moja pretpostavka da ce prvo krenuti linije iz Slavonije i SI Hrvatske ka Zagrebu...

Manas


Manas

U Hrvatskoj od 27. Aprila krece javni gradski i prigradski prevoz, kao i rad turistickih agencija. U BiH se jos ne spominje sa prevozom putnika.

akz

Upravo tako, a od 11.5 krece meduzupanijski prijevoz unutar HR, kao i domaći letovi zrakoplovom, za INO još nema nikakvih najava...

damir050


nick

U najboljem slucaju 01.06. ce ino linije da krenu. Mada sam
cuo da ce Flix od 01.07. tek da pocne voziti

Busfahrer

Iskreno ne znam, ako ne krenu do 01.06. 9nda je pitanje da li ce krenuti uopste do vakcine?

Manas

Za BiH su danas rekli da ugostiteljski objekti i javni prevoz biti zadnje sto ce proraditi.

Surinam

Dodik reče za RS, da će oko 20.maja kafane početi, ako ćemo to uzeti ko reper, tad bi trebao i prevoz.

Realno je od juna da li početka ili sredine krenu međunarodni prevozi, a prije toga i gradski i prigradski i međugradski.

U principu sve mjere se mogu vratiti na standardno stanje, ako opet bude stepen zaraženih veliki.

Vjerovatno će se i u busevima morati s maskama i rukavicama, čak mislim da neće smijet ni ići puni, nego 1mjesto (2sjedišta) 1 čovjek, nešto tako.

nick

Ako sam ja dobro informiran, granice Šengena su zatvorene najmanje do 15.05. Sta ce poslije biti, jos se ne zna.

Marko NS

Austrijski Prevoznici jos nisu dobili nikakvo obavestenje od Ministarstva Saobracaja i Turizma kad ce moci bilo sta da se radi , detaljnije se trebalo znati ove nedelje kad budu zasedali. Kako sam cuo nadaju se da bi se trebalo krenuti od prvog juna makar na relaciji AUT-SRB.Ali sa merama u bus od 50 sedista bi najverovatnije smelo samo 13 putnika sto znaci da ce morati i karte da poskupe da bi se  moglo voziti  :)

Daniel12

#267
Citat: Marko NS  u 27 04, 2020, 02:37:34 PRIJEPODNE
Austrijski Prevoznici jos nisu dobili nikakvo obavestenje od Ministarstva Saobracaja i Turizma kad ce moci bilo sta da se radi , detaljnije se trebalo znati ove nedelje kad budu zasedali. Kako sam cuo nadaju se da bi se trebalo krenuti od prvog juna makar na relaciji AUT-SRB.Ali sa merama u bus od 50 sedista bi najverovatnije smelo samo 13 putnika sto znaci da ce morati i karte da poskupe da bi se  moglo voziti  :)
Plus poslje svake ture dezinfekcija. A pitanje koliko je sve to izplatljivo ako se karta poskupi za 150%

Busfahrer

Karte bi i u normalnoj situaciji trebale biti 50 % skuplje

Daniel12

EU planira da bi bile vanjske granice EUja zatvorene do 15.6