Neoplan vs. Setra vs. Mercedes vs. MAN vs. ...

Autor Marko_BL417, 10 06, 2017, 03:55:39 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Marko NS

Verujem ti ja verovatno razlicita trzista razlicite cene , znam da u Austriji sa najosnovnijom opremom kosta toliko a ako hoces bolji opremu prelazi tu cifru.
Da EvoBus daje najmanju garanciju i kod njih nema cenkanja , VDL daje najvecu garanciju uz Volva i Irizar , dok ovo zadnjih dvoje daje najbolje servisne usluge.

Slavisa


Marko NS

Jedna slika  na kojoj vlada Kralj ali ima i jedna VDL Futura  :D
VDL Futura,Mercedes Benz Travego i Mercedes Benz Tourismo.

The_Dubster

Mislim da bi na kraju do VDL-a trebao biti Tourismo K, ne baš najsupješniji nasljednik Tourina

Marko_BL417





Marko NS

#143
Neverovatno koliko neko ima srece sa EU Fondovima , Rumuni i Bugari ce u narednom periodu dobiti abnormalan broj Hibridnih Buseva i to ne bilo koje nego Solaris,Man i Mercedes.Cak ce udosta manje gradove da dolaze , nisam ljubomoran nego neki veliki Evropski Gradovi ne dobijaju takvu vrstu pomci ali svakako neka im je sa srecom  :)

The_Dubster

vjerovatno opet politikanstvo, da se štite istočne granice od ruskog utjecaja....

akz

S jedne strane mozda i zastita od Mother Russia...

S druge strane mogao bi to biti dvosjekli mač s obzirom na koruptivne radnje pogotovo u RO, a EU kontrolira strogo svaki cent koji da državama...
Zato bi u nas u HR moglo biti veselo ako se otkrije da su pojedini busevi iz EU fondova nabavljani uz korupcijske radnje (prvenstveno ZET, pa dalje Libertas, koji je napravio show sa Solarisima...)

The_Dubster

šta bi na kraju sa Solarisom?
Vidim da je novi tender raspisan, ali nema podatka gdje su busevi otišli/ostali?

akz

Mislim da su još u HR, Solaris se žalio na odluke, čak je mislim to otišlo i prema EU komisiji...mislim da oni neće tako lako odustati, jer hoće dokazati da se pogoduje određenim strukturama...Samo ako uspiju u tome, moglo bi doći do lančane reakcije u većini gradova koji su uzeli lovu iz EU za nove buseve, jer u većini slučajeva se pogodovalo trojcu MAN-Iveco-MB

The_Dubster

Dok je Libertas naplatio garanciju, taj je slučaj gotov. Busevi će kad tad morati u Poljsku ili u neki drugi grad, ali sa Dubrovnikom su završili.

Međutim, ovo je sad škola svima - Solarisu da vidi kako se igra igra na Balkanu, a spomenutom trojcu da više ne mogu raditi kako su do sada radili...

Marko NS

#149
Imalo ne imalo veze sa Politikom ali Bukurest bih trebao da dobije 130 Hibrida , toliko ni Minhen ni Bec nisu dobili  ;D
Daleko od toga nisam ljubomoran nego je zanimljivo pratiti tako nesto kako neke zemlje imaju srece, ne znam sta HR ceka kad su vec tako dobri neka se iskoristi prilika pa da se uzme neki Hibrid ili Elektro :)
Ne znam mozda ponude te Solarise po nekoj povoljnijoj ceni nekim gradivima ili ako moze da se promeni konfiguracija pa da ih iskoriste.
Solaris koliko sam pratio nije bas imao srece na tenderima uHR, koliko vidim Iveco najbolje prolazi pogotovu u Zagrebu.