Centrotrans, Sarajevo - Razno/Diskusije

Autor The_Dubster, 18 10, 2015, 23:42:30 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 9 Gosti pregledava ovu temu.

The_Dubster

star 2 radi.

što se tiče linija - Touring ih je zavio u crno jer su im bili na svemu kooperanti. Touring preuzeo GB s kojim nisu u dobrim odnosima i bili su u mogućnosti da izgube sve linije. Tako je potez sa Flixom bio čisto iz interesa - CTS da ima kooperanta za linije, a Flix marketinški jakog partnera u BiH. Međutim, lik pojede šišmiša u Kini i zajeba sve :)

tako da saradnja nije opravdala ničije apetite...

S druge strane, TTT je fenomenalno odradio tranzicijski period

Surinam

Jako su tanki na liniji iz BL ka Beču.
Često niko u BLi ne uđe.
Jako malo putnika u busu viđam.
Ne znam kakvi su iz kontra smjera, cijenim da su bolji.

Busfahrer

Citat: The_Dubster  u 08 05, 2022, 10:54:04 PRIJEPODNE
star 2 radi.

što se tiče linija - Touring ih je zavio u crno jer su im bili na svemu kooperanti. Touring preuzeo GB s kojim nisu u dobrim odnosima i bili su u mogućnosti da izgube sve linije. Tako je potez sa Flixom bio čisto iz interesa - CTS da ima kooperanta za linije, a Flix marketinški jakog partnera u BiH. Međutim, lik pojede šišmiša u Kini i zajeba sve :)

tako da saradnja nije opravdala ničije apetite...

S druge strane, TTT je fenomenalno odradio tranzicijski period

Tokom korone Kantic je vozio skoro sve linije za Njemacku, a oni su skoro sve ukinuli.
Pa nisu neki mali privatnik sa 2 autobusa, mogu  nekad i u minusu voziti da ispostuju putnike koji s njima godinama putuju.

TT je rizikovao i prije korone su vozili svakodnevno u isto vrijeme sa Globtourom za Dortmund

The_Dubster

#408
ne bih da ulazim u detalje, ali znate kako Kantić ulazi ili ne ulazi na stanice, kako se isplaćuju plate i dnevnice i slično, ko je kako prijavljen i tako to, a kako je kod CTS... Uostalom uzmi broj zaposlenih ukupno u CTS, a onda u Kantić, pa ćeš vidjeti razliku u aparatu koji radi i kako se to sve treba servisirati....
Tako da ima razlika i u tome.

Busfahrer

Uzmi i kvalitet i cijenu autobusa koji su i najveca stavka.
Osim u Tuzlu kolko znam Kantic i ulazi na stanice

Manas

Citat: Surinam  u 08 05, 2022, 13:41:37 POSLIJEPODNE
Jako su tanki na liniji iz BL ka Beču.
Često niko u BLi ne uđe.
Jako malo putnika u busu viđam.
Ne znam kakvi su iz kontra smjera, cijenim da su bolji.

Bec je jedna od jacih linija. Banja Luka ima odredjen broj mjesta koje moze prodati, a to je pretposljednja stanica na kojoj se primaju putnici. U zadnje vrijeme gotovo stalno idu dva busa za Bec.

Surinam

To možda sad oko praznika, ali inače jedan ide, i niakd ga nisam vidio punog iz BL.

Manas


The hicMe

Sto bi ulagao u turizam/redovne linije kad je tu prilično slabo, a npr gradski prijevoz i vise nego rentabilan. Zamjena tramvaja, fina cifra od Kantona po autobusu dnevno + karte. Kod njih se za razliku od Grasa ne može uci bez karte a radis na zamjeni najjačeg oblika gradskog prevoza u Sarajevu.

Flix je njihovu liniju za Dortmund podijelio sa Bissom koliko znam?
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Servistrans_belmynn

S obzirom kakvi su grobovi isli do Blagaja, servisno vozilo je trebalo bar preventivno


The_Dubster

Kakvu ovo liniju reklamiraju Doboj - Neum?
Sezonska linija ili će biti na principu vanrednih polazaka? i jel ide novom cestom kroz Stolac do Neuma bez granica?

The hicMe

Mislim da je stalna linija, ali će vjv biti sezonska kao sto vozi Globus. Nisu "vanredni" polasci, bila je nedavno na usklađivanju ali se ne sjećam detalja jer sam mislio da je neće nikad ni voziti.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Manas

Sezonska je linija, na dozvolu ide. U Globusa nije sezonska, voze svaki dan.

Surinam

#418
Bus iz Pariza, 8-9 putnika u BL izašlo.
Tourismo bjeli na liniji, 3 vozača.

Elvoo01

Slika je isječak iz live-a Dragon Garage



Jedno pitanje

Da li je tačno da je po školama bila akcija da daju ime autobusu, koji je bio donacija Njemačke?

Inače 1 mjesto je Bosanko, dok je drugo bilo Kinder bus