Centrotrans kroz istoriju

Autor The_Dubster, 18 10, 2015, 23:21:36 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

fakebus

Koje su sadasnje tablice ovog dvoosovinskog mana sa alu felgama?

Manas


Manas

Prvi konvoj novih autobusa Centrotransa 24.12.1994. Salakovac

https://youtu.be/GfY8RGFWH_0

Manas


Manas

#34
Popularna stonoga. Stariji vozaci kazu kad je dosla da su joj pored pratece motali i pogonski tockovi. Poslije su majstori ukrotili pogonske pa je nemalo poslije toga sletila negdje kod Petrovca.
Centrotrans, E71-0-373 by Chris GBNL, on Flickr

Iz nekog razloga se ne moze postaviti slika. Isti autobus slikan u Amsterdamu. Vjerovatno isao kao bis zbog praznika
https://flic.kr/p/5SPSeF


Danasnji 089. Stigao sa neispravnim retarderom i nikad ga nisu uspjeli napravit. Inace odlicno utegnut autobus. I dan danas se naprijed nema lupanja plastika kao kod MANova. Slikan u Amsterdamu, ima veoma mali rezervoar pa me bas interesuje koliko su puta stajali da sipaju gorivo.
BIH Centrotrans 160 g by Raymond Hubert, on Flickr

Van Hool na putu prema BiH
W MAN 8232 DECLASSE by Michel REPS, on Flickr

Adis

Ovo za Translinera, ne zelim reci da iko laze ali cisto sumnjam da sumotali pogonski tockovi.. to znam da je bio slucaj kod Megalinera.. inace vozio sam se u ovom busu i na cesti je kao tenk. A kad muka natjera, i niski Transliner i Euroliner mogu u Amsterdam..

nick

Stonoga je kasnije imala mnogooo kvarova.

Manas

Tako sam cuo od starijih vozaca, ne znam koliko je to tacno. Tezak i nepraktican bus za nase ceste i teren. Nekoliko puta mu je pucala sasija.

Manas

Prvi MANovi u Centrotransu, i danasnji 251 u pozadini. Od te ture i danas voze 107 i 073. Nisam siguran je li 512 iz IS doso u toj turi.


akos.ba

Surinam


The_Dubster


Milcho

Citat: Manas  u 27 04, 2020, 21:04:49 POSLIJEPODNE

Van Hool na putu prema BiH
W MAN 8232 DECLASSE by Michel REPS, on Flickr

Ovo je jedan od tri GRAS-ova
Ovi u Kaknju su bili još stariji tip.

Manas


Manas


Manas