Crna hronika

Autor The hicMe, 12 05, 2017, 00:56:15 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 5 Gosti pregledava ovu temu.

setra315gt-hd

Nije od Samca sigurno. Prije bi rekao da je od Lukica iz Gradiske

mm123

Ipak nije ni njegova. To je ona sto je imamo na forumu, sto je vozila za njih jedno vrijeme za NS ali je u vlasnistvu privatnog lica, na atv imaju slike oba busa pa po tablicama sam vidio da je taj bus u pitanju. Nisu velike stete na oba busa

setra315gt-hd

Nisam je ja vidjao na forumu sa ovom registracijom i ne vjerujem da je za njih jer pored njihovih autobusa da vozi autobus od privatnika. Moze samo biti ona njihova ex reg J31

Setraaa

Ta Setra jeste od privatnog lica, vlasnik Setre je Strika Milivoje čini mi se. Ta Setra je bila prije registrovana na Vinel pa je onda taj covjek prešao raditi u Tourist Company kao mehaničar pa je i bus prebacio kod njih i on je prvi prevoznik tih Borčevih navijača a Setra od Tourista je vjerovatno išla kao ispomoć.

setra315gt-hd

Jest u pravu si. Ja sam razumiio da je bila registrovana na Milinovica.


Manas

35 godina od najveće tragedije u Hercegovini: 36 života ugašeno u Jablaničkom jezeru

Citat:Čak 36 života ugašeno je 6. travnja 1985.,  pri slijetanju autobusa s ceste u Jablaničko jezero u Papraskom, u blizini restorana Bagrem, pokraj magistralne ceste Sarajevo – Mostar.

http://www.brotnjo.info/2020/04/06/35-godina-od-najvece-tragedije-u-hercegovini-36-zivota-ugaseno-u-jablanickom-jezeru/

The_Dubster


Manas

#518
Vjerovatno od te firme ciji su radnici stradali. Cudno da na tom dijelu puta nema nikakvog spoemnika. Negdje sam citao da je nemalo poslije toga na mjestu Prenjska vrata desila jos gora nesreca sa jos vise stradalih ali nisam mogo pronaci nikakve informacije.

Adis

Strasno.. 😞

Decki nedavno sam negdje naletio na info da je CTS imao tesku nesrecu odmah poslije rata kod Dubrovnika sa 303-ojkom, koliko se na slici moglo vidjeti to je bila jedna od 303-ki koje su nabavljene u komadu 94'.. ne pise da je bilo stradalih, a bus je potpuno smljeskan. Zna li neko nesto vise o tome?


Adis

E tacno tu sam i vidio.. ali ne pise nista o uzroku i da li he bilo putnika u autobusu...

amfan

Prijatelj koji mi je to poslao nije slikao i sami članak, šteta.
Paško @ www.autobusi.org

Manas


damir050

#524
Ispravka Nije put Danilovgrad - Podgorica ,Vec  Niksic - Podgorica Evo i Dokaza 

https://www.rtnk.me/me/dru%C5%A1tvo/udes-na-bogeti%C4%86ima:-dvoje-mrtvih,-26-povrije%C4%90enih-/

U Pitanju je Autobus  Prevoznika Glusica d.o.o iz Niksica