Crna hronika

Autor The hicMe, 12 05, 2017, 00:56:15 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

nick

Nije to to. Ovo sto si ti poslao se desilo jutros. 

The hicMe

Citat: Manas  u 30 10, 2019, 14:11:47 POSLIJEPODNE
Citat: Mirza  u 26 10, 2019, 00:58:39 PRIJEPODNE
Prošle sedmice 14.10.2019. globtur imao saobraćaju, sletio s ceste između Bugojna i Donjeg Vakufa.

Evo vise informacija

https://www.kupreskiradio.com/autobus-globtour-sletio-s-kolnika-3-osobe-ozljedene
Nije to isto. Ovo prije sto se desilo je bio neki navodno neiskusan vozac a i prvi put je prolazio tim putem pa je lose usao u krivinu i sletio... A sve ovo se desava zbog manjka vozaca i onda se mulja i vozi dan i noc, pa kad padne koncentracija desavaju se ovo sto se desava... Ljeto je dobro proslo koliko su vozaci bili izrabljivani...
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!


setra315gt-hd

Zbog nekih flixovih pravila ovo se i desava. Voznja po 2 sata, bez adekvatnog kreveta za vozača, noćnih voznji gdje vozac mora spavati na sjedistu za suvozaca i tako dalje

The_Dubster

Koliko znam FLixBus izričito traži da se mora imati prostor za odmor vozača koji mora imati madrac, sistem klimatizacije i grijanja te telefonsku vezu sa vozačem... Eh sad to što se neki provlače ili im se zažmiri na jedno oko....

A evo još jedan slučaj iz Turske:
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/autobusom-uletio-u-prepunu-stanicu-u-istanbulu-a-potom-nozem-napao-ljude/191103086

setra315gt-hd

Ja sam vozio znam sta je u pitanju. Nije to tako kao sto pise i kao sto govore.

nick

Na papiru sve to tako stoji i jako je dobro! Ali ljudi, to je kod tolikog broja autobusa i vozaca NEMOGUCE sve od strane Flixa kontrolisati i pratiti!
Prevoznik je duzan da se brine o vozacima i da se pridrzava zakona i pravila. Ali zato kad se ovako nesto desi, nigdje ne pise koji je prevoznik, vec samo Flixbus.
Mnogi vozaci jednostavno ne vole krevet iako je tu i ima sve sto je potrebo. A ko je nekad usao u krevet pogotovo u dekeru moze razumijeti sto je to tako.
Sto se nasih prevoznika tice, znam da je kod Centrotransa, Biss Toursa, Trans Turista i Kantica sve 100% po zakonu sto se tice odmora i radnog vremena vozaca na medjunarodnim linijama. Za ostale prevoznike ne znam, ali vjerujem da je isto tako.


Surinam

Koliko ljudi nemaju obraza da vidno pijani dolaze na posao.

Što se tiče spavanja i nespavanja, nije problem vozačima neka i duža tura, al ako ima nešto više odmora kad se vrati.
A dosta vozača u Bosni dođe tipa ujutro, i ajd opet naveče negdje, još ako uzmemo da i vozila znaju bit loša onda dobijamo šta dobijamo

Marko NS

Surinam da ne ispadne kako branim vozace ali nije to nista cudno i moja profesorka francuskog u gimnaziji je dolazila cesto pripita  ::)
Flixbus zahteva krevete i regularne pauze ali ne moze sve bas da proveri kod podvozara.
Ja sam citao u jednom nemackim novinama da je razlog sudara navodno zbog klizavog puta i Aquaplaning-a , ako je to istina nije mi jasno kad zimi pojedine firme voze toliko izlizane gume .

FNX


The_Dubster

izvor slike?

razlog za ovo?

Manas

Cesta je bila mokra, al opet mislim da je prvo udario u stijenu pa se ovako okreno. Parkiran je na Autobuskoj u Olovu, nije mala steta.


Bzzz1