GP Zenica - Razno/Diskusije

Autor The_Dubster, 18 10, 2015, 21:57:58 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Marko_BL417


amfan

Citat: amfanBit će još jedna iz Zenice uskoro.
G&S ex Linz, kraj njega Ikarus:
Paško @ www.autobusi.org

The hicMe

Bas me zanima na kojim linijama su mogli da voze zglobni...
Inace koga zanimaju moje slike iz garaže ima ih ovdje:
https://www.tapatalk.com/groups/gradskiprevoz/posjeta-gara-i-zenicatransa-t592.html
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Marko_BL417

Mehiću svaka čast za reportažu

Higeri 2011. godište rashodovani ili su na izdisaju, a Setre i Neoplani 198x. godište voze još uvijek. Šta reći, koju poruku poslati?

E sad za amfana, koji je tip ovog zglobnog Grafa sa četvoro vrata, treba mi slika otpozadi pa zato pitam

Bzzz1

Svaka Setra/Neoplan iz 198x je kvalitetnija od kineskog smeca kojem jedino motor valja.

amfan

#185
Citat:E sad za amfana, koji je tip ovog zglobnog Grafa sa četvoro vrata, treba mi slika otpozadi pa zato pitam
Nisam siguran. U Splitu smo imali zglobne G&S-ove također iz Linza, model GSGU 280 M 18, ali ovaj iz Zenice razlikuje se u dosta detalja pa ne znam je li neki drugi model. Kako su to bili isključivo austrijski modeli, teško je pronaći kvalitetne fotografije i podatke.   
Paško @ www.autobusi.org

Bzzz1

Ovo je GU280M18.
Razliciti su ovisno od grada,jer su se pravili po zeljama kupca.

Marko_BL417

Citat: Bzzz1  u 25 02, 2020, 23:29:08 POSLIJEPODNE
Svaka Setra/Neoplan iz 198x je kvalitetnija od kineskog smeca kojem jedino motor valja.

Da je i motor kineski, crko bi i on :D

Hvala, i u Banjaluci je prije 20-ak godina bio jedan ovakav sa četvoro vrata ali sam ga većinom gledao otpozadi, s balkona. Isto je bio narandžaste boje

The hicMe

Oci Higeri su Zenicatrans zavili u crno vjerujte mi, možda i najgori autobusi ikad. Da je bilo koji autobus kupljen za te pare makar i polovan ZT bi dan danas vozio. Ovako su mnoge pare potrošene na njih a nikakve koristi od Higera. 
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Dani

Ovi zglobni su vozili vecinom Kanal Bolnica, Blatusa Bolnica, Janjice, Lukovo polje, i nekad je bila linija za Dolacu pa je znao uskocit. Sjecam ih se dobro. Imali su nazad kabinu za konduktera, ulazilo se samo na zadnja vrata i tu je kondukter prodavao karte. Vecinom su to bile zene, mama od mog zeta je radila taj posao.
Poslije njih su dosli neki Volvo isto zglobni.

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk


The hicMe

Kakva je bila popunjenost linija, jel bilo potrebe za zglobnim autobusima? Jesu i prije rata bili zglobni u VP ili samo poslije rata kad su stizali kao donacije?
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

amfan

Odgovor za prije rata ti je u Ikarusu koji se vidi na slici, a čisto sumnjam da je narančasti G&S stigao kao donacija.
Paško @ www.autobusi.org

Milcho

#192
Imali su i TAM-a zglobnog kojeg su prodali GRAS-u, imao reklamu Sarajevo osiguranje, filijala Zenica.

GS ne vjerujem da je donacija, GRAS je odmah iza rata kupio jednog ovakvog Grafa ex Linz, samo solo, Mislim da je došao u paketu sa još 2 MAN-a SL200 iz Inzbruka.

Što se tiče donacija za Zenicu znam za MAN-ove iz Turske koji su došli 95

Dani

Pa tad je bilo dosta vise svijeta, djece,radnika, tako da je bila dobra popunjenost

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk


Marko_BL417

Ma i danas su u špicu neke gradske linije za zgloba, samo što npr. u BL niko nema zglobove pa se na jedan vršni polazak nerijetko ubaci još jedan solać kao bis... Van svake pameti...