Kreativne slike autobusa

Autor The_Dubster, 28 04, 2017, 22:51:35 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

The_Dubster

Tema namjenjena za, nadam se, ono najbolje što okolina, vozilo i fotograf mogu ponuditi i izvući iz zadane situacije.

Evo od mene dvije suprotnosti slikane u 7 dana
Snijeg u aprilu


Behar u aprilu sa solo busom


Behar u aprilu sa zglobnim busom

The hicMe

Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

The_Dubster

#2
BHBusko - BHBusko everywhere :D

The_Dubster

#3
Braća, far u far i naravno, sa pozdravom :D

Marko_BL417

Samo da naglasim nešto što je Adnan (The_Dubster) izostavio u prvom postu, a to je da se suzdržite postavljanja neuspjelih slika u ovu temu. Na prethodna dva foruma je to itekako bio slučaj. Takođe isto važi i za sektor "Proizvođači".

P.S. Nemojte krivo da shvatite ovu obavijest, nije stvar u kvalitetu slike odnosno da li je slika napravljena aparatom ili telefonom, već je stvar u trudu i kreativnosti.

Servistrans_belmynn


Marko_BL417

Od svih kreativnih slika koje sam pravio za ovu temu, ova mi je nekako najdraža :D napravljena je u jesen 2013. moram je i ovdje sad postaviti ;)



Na slici je bus Luje Auto Metković, a desno je Incelov dimnjak, najviša građevina u BL, visina 150m

The_Dubster

#7


Adin_Zne

#9
A.O Photography

Ermin

[emoji328][emoji328]

Poslano sa mog SM-G900H koristeći Tapatalk


The_Dubster

#11
Citat: damir050  u 24 08, 2017, 22:54:04 POSLIJEPODNE


Savjet kad imaš ovu poziciju: autobus stavi da ti je u centru slike, a gledaj da što manje imaš asfalta na slici a više drveća, zelenila i neba ;)

Marko_BL417

Ili, u fotografskom svijetu, pravilo trećine. Jednu trećinu da ti zauzme autobus (u donjem dijelu) a dvije trećine, tj. u centru i gore, da ti bude pozadina, okolina... Mada i to ne mora striktno biti trećina, treba imati osjećaj za kreativnu fotku.

The_Dubster

ali u svakom slučaju što manje asfalta ovdje, ubi sliku :D

mate

Neka se nitko ne naljuti, ali ovdje 2/3 slika su daleko od kreativne, pa ova od ovog tuduma nema ni malo kreativnosti... Ocito svako vidi kreativnost na svoj nacin, mislim da bi ovu temu trebalo malo drugacije srediti i odrzavati