Groblja autobusa

Autor The_Dubster, 28 04, 2017, 22:46:49 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Marko_BL417

Citat: The_Dubster  u 07 12, 2018, 18:58:44 POSLIJEPODNE
gdje si slikao malog Sanosa?

Koliko znam Tempoturist i Teslić prevoz još uvijek rade. S manjim intezitetom, ali rade....

Jel misliš na ovog plavog? Kod Laktaša.

Tempotourist da, ali naa Teslić prevoz je registrovan samo jedan bus (osim ako u međuvremenu nisu i njega prebacili na Tempotourist).


Citat: Slavisa  u 07 12, 2018, 19:40:47 POSLIJEPODNE
A sta je sa setrom iz ALDEMA? na slikama mi izgleda ok.

Nema jednog bočnih stakla pa sam zato stavio ovdje.

O303_fan

Stara O309ka trune na auto otpadu
ex.Radmanić

Izvor: olx.ba

The_Dubster

ova je ovdje sigurno 5 godina....

O303_fan

Ima i vise. Ja msm od 2009te ili 2010te, nisam ni ja siguran.

m_junuzovic



Desno je Spaceliner i Setra 215 šema slična kao u Bakića, prolazio sam autom pa nisam imao vremena da ih sve detaljno slikam

Manas


Servistrans_belmynn

#66
Gradski Volvo Steyr koji je sluzio za prijevoz radnika Hering, Mostar. Bus je ex. Miškić, i dalje je ispravan samo je parkiran tu u "bazi" jer im nije potreban


The_Dubster


Servistrans_belmynn


Marko_BL417

#69
Evo ga pobliže





Podno Makljena (na petom kilometru od G. Vakufa) stoji ovaj G&S, prije je bilo više buseva, a ovaj je od nekadašnje firme Putnik Prozor.



Nadomak Stoca stoje ova dva MAN-a za koje analitičarima ostaje da prouče njihove korijene
















amfan

Kao što sam već pisao bezbroj puta, u ovakvim slučajevima vrlo je korisno slikati pločicu s VIN-om ili brojem šasije. Tada je pronalaženje nekadašnjih vlasnika vrlo lakše, a moguće je i odrediti o kojem se točno busu radi, što je samo sa slikama nemoguće. Ne znam jesi li mogao ući u ovaj drugi MAN, no ako jesi, šteta što nisi.

Dva MAN-a su dosta različita: prvi je SL 200, a kod drugoga sam još podijeljen oko toga je li to SU 220 ili skraćeni SG 220. Svakako je iz Avtomontaže. Po svim prozorima i vratima identičan je SU 220 pa ću zasad reći da se radi o tom modelu iako je SG-ova na tržištu bilo puno više.
Paško @ www.autobusi.org

Marko_BL417

Znam, ali u tom dijelu Hercegovine, kad se od Mostara odvoji prema Trebinju, Bog je davno reko laku noć :D

Tako da je ljudima koji su vlasnici tog auto-otpada bilo čudno kad sam slikao bus, sad da ulazim, da ispitujem, reći će jel ovaj poludio :D A ima i pas koji bi ugrizo

Ne obećavam ništa ali kad put nanese tamo ponovo, a ako bude dan, gledaću da ponovo nađem te ljude i uslikam i tablice.

The_Dubster

Opraštamo se od Bugojanca, slikan pred ulazom u Konjic


The hicMe

Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!