GP Banja Luka - Razno/Diskusije

Autor The_Dubster, 18 10, 2015, 21:29:08 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 26 Gosti pregledava ovu temu.

nodevip

#480
Citat: Ognjen07  u 25 12, 2022, 14:00:33 POSLIJEPODNE
Pa ne pale ga jer im to nije obaveza, ili bar ih niko ne provjerava. Lakse je staviti komad kartona na kojem piše broj linije i kuda vozi i jos im taj natpis dođe kao reklama.

Prije bi rekao da ih niko ne provjerava nego to prvo.

Marko_BL417

Druže nemoj citirati zadnji post, pročitaj pravilnik

nodevip


nodevip

Nesto citam da je smiljic prije obavljao gradski prevoz ima li neko informacije koje linije je imao koje godine je vozio do kad i sta je imao u vp?

makljen1123

Nije nikad.Samo je vozio BL-Gradiška.

nodevip

A ostic i za njega sam nesto citao jel on vozio gradski prevoz sta je imao u vp?

Marko_BL417


SyntaxBL

#487
Citat: nodevip  u 25 12, 2022, 14:04:42 POSLIJEPODNE
Citat: Ognjen07  u 25 12, 2022, 14:00:33 POSLIJEPODNE
Pa ne pale ga jer im to nije obaveza, ili bar ih niko ne provjerava. Lakse je staviti komad kartona na kojem piše broj linije i kuda vozi i jos im taj natpis dođe kao reklama.

Prije bi rekao da ih niko ne provjerava nego to prvo.

Ne nego upravo to prvo, nije obavezno pa i nema osnova da ih se kontrolise.

Sad sam upravo vidio da AP Citaro sa registracijom M38-O-558 nema ispravna treca vrata. I opet su ubacili Hess-a na liniju 2.

nodevip

Danas sam nakon dugo vremena vidio Solarisa od Aldema da vozi pored delte je prolazio nisam uspio da vidim na kojoj liniji mislio sam da je na 14b ali nije jer sam ga nakon sat otprilike vidio kroz centar kod Ferhadije mozda je vozio za onu njihovu prigradsku ili vandredna voznja. Ali bas mu lijepo stoje one 2 boje crvena i bijela.

SyntaxBL

#489
Samo je problem što su ga oglasili za prodaju, kao i dva MAN A66 MIDI kojih nema izlistanih u VP.

Inače, budžetom za iduću godinu je planirano samo 2,3 miliona KM za subvencije (1,2 miliona više nego ove godine), možda nekako povećaju taj iznos s obzirom da su građani na dvije posljednje javne rasprave iskazali svoje nezadovoljstvo sa javnim prevozom.

nodevip

Daa oni da hoce da voze sa tim busevima imaju bas dobre linije a po meni imaju najlosiji vp da hoce ubacit tih par autobusa kako bi to bilo lijepo za sve pogovo za nas gradjane

SyntaxBL

Pa da, prodaju odlična vozila, a građane prevoze u minibusevina. Realno, mogli su lijepo poslovati na liniji 20, samo da su htjeli ubaciti više polazaka i ovakve midibuse jer putnika ima, a bilo bi ih više da je usluga bolja. Dovoljno je pogledati kakve su gužve u oba bulevara koji idu u pravcu Incela u vršnim satima.

nodevip

#492
Na 13b minibusevi stalno puni ljudi se guraju mjesto da stave ova 2 mana sto prodaju oni guraju minibuseve i stalno guzva a na liniji 20 da ne govorim isto guzva a stalno bio minibus imali su cak i pracenje aplikacijom Bl bus bas dobro sve i na kraju "odreknu se nje"

a na liniji 3b busevi prestari za gradski prevoz znaci haos definitivno prevoznik sa najlosijim vp...

Ognjen07

Koliko znam na liniji 13b busevi budu puni u 3-4 udarna polaska u danu kao i na svakoj drugoj liniji. Ovo nisu moje pretpostavke nego ovako kaže vozač sa iste linije.
E sad, zašto na te polaske ne ubace normalan bus pa ga kasnije iskljuce, e to je tek priča za sebe.
Kada ste već spomenuli da Aldemo prodaje "odlična" vozila ,a voze kombiji, moze li to biti Aldemov početak kraja u gpBl?

Marko_BL417

#494
Ja lično ne vjerujem. Oduvijek su oni tako uvozili autobuse i preprodavali, slično kao i Ostić, samo što Aldemo neke registruje na sebe i nekad ih pusti na liniju, ali rijetko. Zašto vozi krševima, ko će znati. Vjerovatno mu zakon/pravilnik tako dozvoljava; pa isti MB 405 je bio u svakodnevnom saobraćaju i kod Bočca na prigradu. Tako da vrv nemaju zakonske osnove da ga povuku.

Osim Sprintera 616 ne znam koja bi bila bolja opcija za neopterećene linije. Šta je tu čudno, u sve i jednom gradu koji ima 1000x razvijeniji i uređeniji gradski prevoz neopterećene linije voze vozila kapaciteta Aldemovog Sprintera 616

Solaris je juče (ponedeljak) bio na prigradskoj liniji 16

Osim u Debeljacima, uvezene autobuse drže i na magistrali prema Vrbanji (između Neškovića i Plave Lagune). Prije su ih držali i u Budžaku, kod trafostanice (gdje parkiraju Kompas i MiG Tours)

Jel vozila za gradski i prigradski prevoz moraju imati klimu? Pošto vidim da mnoga vozila nemaju klimu, između ostalih pomenuti Sprinteri 616 i O405, pa gradski MAN-ovi Pavlović Tursa (narandžasti), pa prigradski MAN-ovi Bočac Toursa itd.