GP Banja Luka - Razno/Diskusije

Autor The_Dubster, 18 10, 2015, 21:29:08 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 18 Gosti pregledava ovu temu.

Busfahrer

Citat: Marko_BL417  u 26 03, 2022, 21:40:07 POSLIJEPODNE
Svako sebi, a grad subvencioniše određenim kategorijama građana (penzioneri, djeca i studenti iz porodica sa četvoro i više djece itd.)

Pa kako prodaju katre, jel vozac prodaje karte?
Zar nije logicno da placaju po km, a prihod od karata ide gradu.
I da imaju neke tarife

Ognjen07

Da, vozač izdaje karte, a po nekim pričama čak i čisti vozilo nakon smjene.

Manas

Otkud to da prihod od karata ide gradu? Zasto onda prevoznici traze poskupljenje karti, jer logicno bi bilo da traze da im se placa vise po kilometru.

Ognjen07

I da se nadovezem na prethodni post, karta se dobije u vidu fiskalnog racuna, dok se u nekim autobusima Autoprevoza dobije mala printana kartonska karta.
Moze se kupiti set od 5 karata koji je prije poskupljenja kostao 7.5 km dok je dnevna karta bila 5 km, ne znam koliko je sada.

Marko NS

Ovde ako uzmete kartu u busu vozac predaje jednom nedeljno pazar firimi a firma prosledjuje to dalje prevoznickom savezu. I takodje nema vise u Gradskom prevozu prodaje karta ima na svakoj stanici automat za karte, da bi se smanjila kasnjenja. I to se ne isplati voziti po km za gradski saobracaj nigde, a tek da prevoznik samo prihoduje od karata je bolje ne voziti. To se placa po pravilu po autodanu zato sto tu nema neke velike km ni u velikim gradovima.

Ognjen07

Kod nas bas i nije tako, automata nema, sve radi vozac. A prevoznici imaju i svoj turistički sektor. A da se razumijemo, zarađuju i na reklamama. Koliko znam cijena kvadrata na autobusu na mjesec ili godinu dana je oko 300km.

The hicMe

Citat: Marko_BL417Zna li neko gdje su Centralovi busevi:

- MAN NL 263 (5 kom)
- MAN A20 noviji (2 kom)
- Reno Agora (od 4 kom. jedan ili čak dva su rashodovana, vgdje je ostatak)
- MAN SU 283 (8 kom - neki su završili u AŠ Gare, gdje je ostatak)
-Mercedes O 100 City (2 kom)

Citari (vjerovatno svi) su prodati Aldemu, a ostali autobusi su vjerovatno rashodovani (MAN-ovi NL 222, O405, midi Centrolineri te gradski i prigradski Steyr)
Jesu to ova dva na početku? I gdje je nestao Centralov VP?

Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Marko_BL417

#292
Ne nego su jedni od ovih 5 kom. NL 263

A pod A20 novije sam mislio na generaciju poslije ovih

A super je ovaj ulov


Jedno vrijeme dok je Central bio aktivan, samo su Central i Autoprevoz imali funkcionalne displeje na autobusima.

The hicMe

Ovaj NL222 poslije O405 ima gbr 46, isto je ex Central
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Slavisa

Citat: The hicMe  u 28 03, 2022, 22:41:17 POSLIJEPODNE

I gdje je nestao Centralov VP?

Nije nestao, samo je prebačen u temu za istoriju jer ne obavlja više gradsko-prigradski prevoz.

Central VP - Istorija

mm123

Primijetio sam da je Bocac povukao Manove sa gradskog prevoza, na linijama 6 i 8 su citari, na 3 su solaris, a na ostalim isto onaj mercedes i mini bus onaj. Vozim se sa 6 i 8 i vidim da nema vise manova. Osvjezili su sve mercedesima

Ognjen07

Koliko sam primijetio aktivna su samo dva mala MAN-a A35. Voze liniju 7 i nekad liniju 2 samo jedan od njih, čisto bijeli, dok su manovi nl 313 poprilicno povuceni. To mi nije jasno jer na liniji 9b i 12 voze stari visokopodni manovi i stari mercedesi, odnosno zasto oni nisu povuceni a nl 313 prebaceni na te linije.

Marko_BL417

Ima jedan NL 313 za liniju 9b, onaj plavo-žuti, i mislim da na 6-ici isto ima još jedan NL 313 za šihtu/ispomoć. Jedan stariji Citaro je promijenio tablice (nije onaj na slici od juče)

Za O405 i meni čudno, em stariji autobus, em gradski a vozi na prigradskoj liniji. Al ne žali se Sretko - vozač koji ga duži :D

Ognjen07

Mozda šasija jeste istrosena, ali motor je lav izgleda.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока


mm123

Da da, zaboravio sam na liniju 7. To voze dva mala mana.