GP Banja Luka - Razno/Diskusije

Autor The_Dubster, 18 10, 2015, 21:29:08 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 7 Gosti pregledava ovu temu.

Ognjen07



E ovako.
Ovo je stvar koja mozda nije toliko bitna pomena ali je za mene pomalo bizarna pa cu je spomenuti.
Ovo je situacija u jednom Autoprevozovom Citaru, gbr 142 cini mi se, koji vozi liniju 2. Naime, radi se o tome da je u posljednjem dijelu autobusa, kod zadnje osovine, ima doslovno rupa u blatobranu, ili kako se to vec strucno zove, i ako se ne vidi bas dobro na slici, iz kabine se bez problema moze vidjeti tocak autobusa, što po meni i nije stvar preko koje se moze tako lako preci. Vas komentar na ovo?

Marko_BL417

#436
Katastrofa..

Ima još jedna Temsa Safari IC, smeđa ex. Postbus, tablice J18-O-897, gbr. joj je 159

Ili da te dvije temse i Setre 316 UL stavimo u turistički VP?

SyntaxBL

Gradska uprava nikada nije uradila studiju niti su donijeli neku odredbu o zabrani upotrebe zglobnih vozila u gradskom prevozu putnika.
I dobio sam još jednu informaciju, Bočac i Pavlović trenutno rade na prikupljanju podataka koje će iskoristiti za Google Transit.

Ognjen07

Autoprevozov KL gbr 1298 se nakon dugo dugo vremena vratio na banjalucke ulice i zamjenio ex 1293 na njegovom redovnom polasku. Reklama je ista, samo sto je grb sada 163, malo odredjenije: 1298----163.

Marko_BL417

#439
Znači ostaju još 1290, 95, 96 i 97

Slaviša i ostali, nemojte korigovati spisak, napravićemo novi odmah ispod tog sa novom numeracijom a u prvom spisku ćemo ostaviti stare četvorocifrene i one koji su došli kao trocifreni (po uzoru na temu GP Split na forumu autobusi.org)

Ognjen07

Takođe bih napomenuo da je KL ex gbr 1293 u poređenju na ostale KL-ove, a da ga ne poredimo sa ostalim autobusima, u katastrofalnom stanju. Ne postoji stvar koja ne škripi, iako nisam strucan u tome mogu zakljuciti da nesto opasno ne valja sa motorom(puno trza pri mjenjanju brzina, pišti iznad 10-15 km/h), pod se raspada, viri kontrukcija kroz isti. Prozori se ne mogu pravilno zatvoriti, vrata škripe, nekada se zadnja ne zatvore, klasicno naginjanje u krivinama...
Jedina svijetla tacka kod KL-ova je temperatura u vozilu koja je svuda podjednaka, nije toplije nazad u odnosu na naprijed, i prozori koji se mogu otvoriti.

Stefan06

Sada na Google mapama postoji vrijeme dolaska Bočcovih autobusa na linijama 2, 3, 3A, 6, 7, 8, 9B

SyntaxBL

Nisam znao da imamo tramvaj  ;D ;D ;D


Marko_BL417

Hahahaha

Promijenili su ikonice na polascima ali su na mapi ostale ikonice tramvaja

Konačno da se neko sjeti toga

Samo su pogriješili za liniju 3 - na servisu je prikazana trasa linije 3B ali su polasci kao na liniji 3

Takođe prisutna je i Autoprevozova linija 2 (ako ni nju nisu pomješali sa Bočcovom dvicom jer je na servisu (mapi) trasa Autoprevozove)

SyntaxBL

To za te dvije linije nisam primijetio, vidio sam da  nedostaju neka stajališta ili da su postavljena na pogrešnoj lokaciji... U svakom slučaju, pohvalno je što su se odlučili da budu dio Google Transit-a, nadam se da će redovno održavati podatke i da ćemo imati sve linije na jednom mjestu.

SyntaxBL

#445
https://www.banjaluka.rs.ba/u-toku-radovi-banja-luka-dobija-nova-autobuska-stajalista/

Koliko znam, za sada su ova stajališta postavljena ispred Boske (3 komada) i jedno u Boriku (ispred mojMarket-a). Displeji još nisu stigli...

SyntaxBL

Koliko bi sve pristojnije izgledalo kada bi se svi prevoznici ugledali na ovaj primjer označavanja autobusa od strane Bočca, Aldema ili Autoprevoza.


Marko_BL417

Bočac, Pavlović i evo sad Aldemo kradu šeme, Bočac minhenske a ova dvojica hamburške, to je po meni bez veze... Što se ne drže starih šema, Bočac blavo-bijele sa valovitim motivima, Pavlović narandžaste, Autoprevoz crvene (i on ima više buseva u ex. bojama nego crvenih); ja sam za to da svaki prevoznik ima svoju boju kao prije 10 godina... Rale da ima npr. bijelu (osim Cmforta 448 i J97 - oni moraju ostat crveni :P ;D), Aldemo ajmo reć žutu, zelenu, tako nešto... Ili da svako ima jednu boju, a ovo kopiranje ex. šema mi je bezveze...

SyntaxBL

#448
Vidiš, stvarno bi bilo dobro da se vrate starim šemama. Naročito za Bočac, zamisli samo tu staru šemu na njihovim Citaro C2 ali i na ostalim bi dobro izgledala  :)

Sada se na Google Maps prikazuju ikonice za autobuska stajališta, ali još nisu promijenili pogrešne trase i lokacije nekih stajališta.

Stefan06