GP Banja Luka - Razno/Diskusije

Autor The_Dubster, 18 10, 2015, 21:29:08 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 17 Gosti pregledava ovu temu.

SyntaxBL

#255
Pišem novi post pošto nisam stigao da izmjenim posljednji, želim da još odgovorim na ovo:

Citat: Ognjen07  u 09 03, 2022, 22:45:48 POSLIJEPODNE
Guzve u saobracaju, zagadjen vazduh, sve se desava jer narod ne koristi gp, a zasto? Skup, zastario, slaba povezanost naselja, los red voznje i jos monogo toga.
Ovo je slika gp, i uzroci toga svega

Sve si ovo dobro naveo ali naši prevoznici ne znaju da razmišljaju na pragmatičan način, njima je samo stalo do trenutne zarade i cilj im je da što više prihoduju u trenutnom momentu. Da su pametni, trebali su napraviti dogovor sa Gradom pa da maksimalno izađu u susret korisnicima GP na način da se uvedu učestaliji polasci, smanji cijena prevoza i da se aktivno radi na poboljšanju drugih usluga, tako bi određen vremenski period poslovali sa minimalnim prihodima ali bi u istom vremenskom periodu dobili nove korisnike i tako bi im i prihod počeo rasti.
Prosto je suludo očekivati da će se povećati broj korisnika GP kada GP nije po mjeri građana. Promjene su neophodne, a ako se ka tim promjenama bude išlo kao i sve ove godine, puževim koracima, GP će koristiti samo penzioneri i djeca.

The_Dubster

evo gledaj diskusije i problema u BL...


Jako kvalitetni postovi, ali kao što ste sami primjetili - grad nema snage za ozbiljnu priču i da pritisne prevoznike (ili neće/ne smije), prevoznicima se ne isplati kupovati nove (mislim na novoproizvedene) autobuse, klima je izgleda i u 2022. misaona imenica, reorganizacija linija nije ni u planu, a prevoznici i GU neće da se udostoje ni da odgovore na konkretne prijedloge.

I sve to vodi u jednu dalju letargiju putnika i ljudi koji imaju volju da nešto mjenjaju.




A realno gledajući sa strane, GP u Banja Luci izgleda najbolje organizovan i sa najboljim vozilima...

Manas

Sve se to moze srediti bez nekih značajnih ulaganja. Al nas je problem je sto svi koji to rade su tu dosli preko nekoga, pa se to sve stima samim prevoznicima.

Gledajuci Sarajevo, Zenicu i Tuzlu, GP u Banja Luci izgleda sasvim pristojno, kao i Mostar.

The hicMe

Zenica spada u sami vrh, smijem se usuditi da kazem da je u Zenici trenutno mozda čak i najbolji GP u BiH
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

The_Dubster

Uh.... zaboravio sam Zenicu. Moja greška. Da, i u Zenici je sad poslije kraha Zenicatransa puno bolje. Mada se i tu da diskutovati i klimama, polascima i sl., ali nije ovo mjesto za to.

Također, Mostar izgleda ok, ali realno kod njih je statististički gledano prilično star vozni park i upitno koliko je prilagođen (fali niskopodnih vozila). Sreća im je što nemaju teške vremenske uslove, pa im vozila izgleda prilično dobro i očuvano.


The_Dubster

jel bilo obustave?
ima li šta konkretno, nekih budućih poteza, planova, izjava... ???

Manas

Navodno od sutra potpuna obustava prevoza do ispunjenja zahtjeva.

Ognjen07

Meni je danas vozac naplatio kartu 2.20km. Tako pise i na izdatom fiskalnom racunu.

SyntaxBL

Stanivuković o javnom prevozu u Banjaluci "Imamo rješenje ukoliko prevoznici zaustave autobuse"

Citat:Ukoliko preduzeća koja su zadužena za obavljanje javnog prevoza u Banjaluci obustave rad, Grad Banjaluka ih lako može zamijeniti. Umjesto njih će građane Banjaluke voziti autobusi koje ćemo dovesti iz Srbije, poručio je gradonačelnik Draško Stanivuković.

Gradonačelnik Stanivuković kaže da Grad ima alternativno rješenje ukoliko prevoznici u Banjaluci odluče da prestanu sa obavljanjem javnog prevoza.

– Već imamo plan, mi iz Srbije dovezemo autobuse i zamjenimo ih istog dana – rekao je Stanivuković i dodao da su ponude za ovako nešto datiraju od prošle godine.

– Kada su čuli da kako prevoznici nekada ucjenjuju, rekli su "gradonačelniče pod tim uslovima nemojte ništa dirati mi dovozimo autobuse i vozimo", jer je javni prevoz od opšteg interesa. Time će građani imati istu uslugu po cijeni koju su i do sada plaćali, a Gradu ne pada na pamet da nekoga moli. Grad je isuviše snažan i ponosan da bi nekoga molio – istakao je on.

Prokomentarisao je i petominutni štrajk prevoznika, koji je održan prošle sedmice. Smatra da se radilo o performansu koji je nešto trebao pokazati.

– Pet minuta zastoja u obavljanju javnog prevoz znači kršenje ugovora koji prevoznici imaju sa Gradom i razmatramo da li će prevoznici snositi posljedice, zbog kršenja ugovora. Već imamo elemenata, ali želimo vidjeti dokle će oni ići – rekao je Stanivuković, koji je uvjeran da su prevoznici "svih ovih godina dobro zarađivali".

Objasnio je da je Grad Banjaluka pripremio rješenje problema koje će ponuditi Skupštini grada, koja o tom treba dati zadnju riječ ali i prevoznicima.

– Na sva naša izdvajanja želimo im dati 500.000 KM subvencija, ako Skupština to ne prihvati neka oni predlože rješenje. Ako prevoznici ne prihvate ovo što im nudimo, mi ćemo ih zamjeniti – zaključio je on.

U Banjaluci je već danima jedna od glavnih tema situacija u javnom prevozu, odnosno problemi koji su nastali zbog naglog rasta cijena goriva. Autobuski prevoznici su zbog toga od Grada tražili povećanje cijena karata ili neki vid subvencija.  Prošle sedmice su zaustavili sve autobuse na pet minuta, kako bi ukazali  na problem rasta cijena goriva uz najavu da bi se ti zastoji mogli ponoviti narednih dana i da će biti sve duži i duži.

Draško Stanivuković je kazao da će prevoznici biti upoznati sa ovim planovima Grada i da će ih o tome obavijestiti gradski menadžer Bojan Kresojević.
– Sa njima će razgovrati gradski menadžer, a ne gradonačelnik. Šaljem im lično onog za kojeg ja smatram da treba da razgovara  sa njima, a ne da oni biraju – objasnio je Stanivuković.

https://srpskainfo.com/stanivukovic-o-javnom-prevozu-u-banjaluci-imamo-rjesenje-ukoliko-prevoznici-zaustave-autobuse/

SyntaxBL

#265
Snimak današnje konferencije gradonačelnika na temu gradskog prevoza.
https://youtu.be/mF_IkmxQajc

The_Dubster


SyntaxBL

#267


Baš su mi simpatični ovi iz Pavlovića, svoje najbolje autobuse (Lion's City i Citaro) parkiraju, a krševe puste da krstare po ulicama...


The_Dubster: Sređivanje YT linka

Ognjen07

E sad... Da li se jos uvijek vodi da Žak tours obavlja gradski prevoz u BL? Koliko sam primjetio voze samo prigradsku liniju 33.

I da li su Autoprevozovi "Japanci" svi rashodovani ili su samo jedna Karosa i dupli MAN rashodovani, a ostali odjavljeni iz voznog parka?

Slavisa

#269
Žak Tours ostaje u GP temi jer u ovu temu pored gradskih, uvrštavaju se i prigradske linije i samim tim ostaje u GP temi sve dok obavlja liniju 33.

Inače u temi VP GP Banja Luka je ubačen i slikovni prikaz autobusa po garažnim brojevima i registarskim oznakama sa materijalom kojim smo raspolagali :)
Fali dosta slika, ali sa vremenom ćemo dopunjavati kako se koja slika dopremi.
Poslije dosta rada oko svega, Vp su poprilično tačni.

Nastavljamo dalje sa sređivanjem podforuma GP Banja Luka ;)