GP Banja Luka - Razno/Diskusije

Autor The_Dubster, 18 10, 2015, 21:29:08 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 8 Gosti pregledava ovu temu.

Manas

 Zanimljivo da Banja Luka nema ni troosovince.


Ognjen07

I da se vratim na troosovince, trebaju u BL, 13P u 7 sa Petricevca idu 2 busa odjednom

The_Dubster


Ognjen07

#229
Autoprevoz prestaje sa saobracanjem na liniji 29 od 1.3.2022., tako tvrde iz ove kompanije. Pavlovic bi trebao preuzeti ovu liniju, odnosno jedan bus vozi do Prijecana, i tu putnici presjedaju na liniju broj 1. Tako i u suprotnom smijeru, sa Nove bolnice do Prijecana, pa se presjeda.

Marko_BL417

To za presjedanje mi je van svake pameti. Ko da je linija od 1500 kilometara a ne 15

Čuo sam da bi Pavlović mogao preuzeti i liniju 13a

Ognjen07

Presjedanje je i meni bezveze, tako pise kod Pavlovica na sajtu ali nadam se da ce se promijeniti, a da ce uzeti 13a nevjerujem, to je vjerovatno najjaca linija Autoprevozu.

makljen1123

#232
On ako preuzme 13A moze i cijeli Autoprevoz.Vi dobro znate kako je prosla linija 1 od AP pa tako da nije za cuditi

Ognjen07

Bočac izgleda nabavio jos jednu prinovu. Danas je bio na sestici u ispomoci, vratio se u garazu oko 8. U pitanju je Mercedes O530 u crveno bijeloj semi kao Pavlovicevi. Smatram da je prinova jer ni jedan nije imao upaljen displej, samo iksevi naravno.

Marko_BL417

To je ovo

Citat: The_Dubster  u 28 02, 2022, 15:56:35 POSLIJEPODNE
Bočac uzeo još tri Citara i Setru 415 GT-HD. Citari su stigli, Setra stiže za par dana

Ognjen07


Manas


The_Dubster

i zna li se koji je to?
vjerovatno skuplji, ali za koliko?

SyntaxBL

#238
Citat:Direktor "Autoprevoza" Dejan Mijić kazao je za "Glas Srpske" da su na ovakvu odluku primorani zbog najnovijeg skoka cijena.

– Poskupljenje karata je neminovnost. Formiramo cijene na osnovu cijene goriva i drugih pokazatelja. Tražili smo da cijena pojedinačne karte bude viša, najvjerovatnije za 0,30 KM, dok će mjesečna poskupjeti za 20 odsto – rekao je Mijić.
https://www.bl-portal.com/banjaluka/novi-udar-na-dzepove-gradjana-pojedinacna-karta-skuplja-za-030-km/

Samo neka oni ovako nastave i svako ko ima alternativu za prevoz će prestati koristiti usluge GP.
Cijena pojedinačne karte 2016. godine je iznosila 1.40KM, a prema svemu sudeći, od sutra će biti 2.10KM, a u međuvremenu je kvalitet GP sve lošiji i oni onda kukaju kako ne posluju rentabilno.

Između ostalog, dovoljno je pogledati i uporediti aktuelne i stare statističke podatke koji se odnose na drumski saobraćaj - gradski prevoz putnika:

BILTEN - SAOBRAĆAJ I VEZE, 2021.
https://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/saobracaj/Bilten_Saobracaj_2021_web.pdf

BILTEN - SAOBRAĆAJ I VEZE, 2018.
https://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/saobracaj/Bilten_Saobracaj_2018_web.pdf

Izvor: Republički zavod za statistiku RS

Spajanje dva posta u jedan, jer su napisani u roku od 1h
Moderator: Slavisa

The_Dubster

evo gledam danas i kamiondžije protestvovale u SA, BL i mislim da su trebali i u Zvorniku.
Realno, kamion je u normalnim okolnostima puno isplatljiviji od autobusa, a sad u ovim okolnostima, gdje je odavno patnja sa brojem putnika...

evo ne znam... Kako je krenulo, mogli bi i ugasiti forum ubrzo, jer neće biti nikakve aktivnosti :P