Jelinak, Žepče/Zagreb - Razno/Diskusije

Autor mate, 03 07, 2017, 14:39:29 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

mate

Sve 5, samo mišljenja sam da ne treba razvodnjavati teme previše, jer jednostavno nema potrebe za tim, kad je sve pod jednim vlasnikom.

Zamisli koji bi kaos nastao kad bi u Kantić PDF razdvojio na BIH, CH, D, SLO (ako jos imaju) i dio Kantic Exclusive. Tu bi nastala masovna konfuzija, a i vjerujem da bi to bilo i u ostalim temama. Potpuno je nepotrebno razdvajati takve prijevoznike koji imaju sjedišta u više zemalja.
Uzet ću jedan primjer koji je bio aktualan prije nekoliko godina - kosovska Barileva Tours imala je buseve na HR, CZ, D, KS registracijama i sad zamislite zbrke da se za fotke iz svake zemlje koja ima tablice otvara nova tema

Marko_BL417

#76
Dobro Mate, bezveze se ponavljaš, dao si svoje mišljenje i na nama je hoćemo li ga uvažiti

Znaš da sam ja to uradio pa moj potez nazivaš fix idejom, a da je Adnan uradio isto, bi li i za njega javno rekao da ima fix ideje? O tome pričam i tebi i Holetu. Da podvučem crtu između tebe i Mehića, svaka čast Mehiću i hvala mu što me istolerisao ovih dana u ovoj temi i fino mi odgovarao. Bio sam malo konfuzan i u žurbi ali sve sam pohvatao. Takvoj komunikaciji se treba težiti.

Temu sam razdvojio prvenstveno jer su to dvije RJ, dva poslovna subjekta, a onda i radi lakšeg praćenja, da kad tražimo neko vozilo na ZG tablicama da ne listamo 19 stranica nego imamo u jednoj temi

Kad spomenu Lastu, jel na autobusi.org forumu ima tema Lasta Banja Luka?

Moj prijedlog je i bio da se i Kantić razdvoji ali se od toga odustalo.

Ne znam jel pravi primjer ali i Čazmatrans ima jednog vlasnika pa imamo posebne teme za Vukovar, Novu, nekad Dalmaciju itd.

mate

Prvo - ohladi ako misliš da netko ima nešto protiv tebe..

Drugo - što se tiče Laste i foruma autobusi.org - iskreno sam protiv otvaranja teme Lasta BL u podforumu Lasta Beograd. Pošto prijevoznici iz SRB nisu moj resor na forumu, nisam reagirao, u suprotnom bi spojio teme.

Treće - Čazmatrans si u krivu - 2 upravljačke strukture su ti Nova (Prijevoz) i Vukovar. Isto dok Dalmacija nije bila spojena s Novom imala je svoju temu, jer su ljudi koji su bili vodili bili neovisni od uprave u Čazmi. Isto tako i jedno i drugo su dionička društva, što znači da osobe koje posjeduju dionice su ustvari vlasnici firme, a to su ljudi od vozača pa do onih u uredima.

Četvrto - još jednom nitko ne diže hajku na tebe, niti ja znam tko je od modova to otvorio. Ja sam samo predložio i postavio pitanje, Adnan je korektno odgovorio. Eto za pohvalu je što se Jelinaka izdvojilo u veće prijevoznike, jer ljudi to zaslužuju, a mislim da će njihova ekspanzija ove godine pokazati da je to opravdan potez.

The hicMe

Citat: mate  u 20 03, 2023, 23:11:50 POSLIJEPODNE
Jel tko uopće zna odnos Jelinak - Prosic? Pretpostavljam da je Jelinak kupio njihove buseve i linije ka D i NL...
Kupljen je Probus, Bosanski dio Prošića zajedno sa tim Citylinerom 1218 i Sprinterom. Vozila su sva na Jelinku, neki Prosicevi vozači su ostali, a Prošić brend se još uvijek provlači po autobusima zbog prepoznatljivosti kod putnika ali mislim da će i to biti možda još godinu-dvije.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Marko_BL417

1218 - Jel ih sad po tablicama ima četiri? Čeka se samo još ovaj zagrebački da vidimo koje je dobio tablice

1. M06-E-928
2. O75-T-098   (ex. Prošić/Probus)
3. xxx-?-xxx   (ex. ZG-8090-IP)
4. J68-E-945  (ex. Prošić/Probus)

The hicMe

#80
'945 je ex ZG 8090 IP, a očekujem da će i sivi 1216 preći na BiH table. Ovdje možemo očekivati prije početka sezone još dobrih prinova.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Marko_BL417

Ok hvala, riješeni su 1218 konačno. Znači '945 je bio na njemačkim tablicama pa u HR podružnici Jelinka pa prešao na BiH tablice a ovaj drugi ex. Probus je bio na našim i kupljen u bh. dio Jelinka. Za ovog '945 sam mislio da je bio na našim tablama pa mi nije bilo logike da je prebačen na HR podružnicu i onda ponovo na naše table pa sam zato i pomislio da ih je 4

Znači '945 i '098 ex. Prošić Sonnenbus, a ovaj sa malim naljepnicama Prošić je ex. Probus ('928)

Kakva je situacija sa Sprinterima u popisu VP, jel to za sad ok, jel ovaj T67-J-354 ex. Probus ili Prošić Sonnenbus?

The hicMe

Ne znači.
928 je ex Dr.Richard i nikad nije imao nikakve veze sa Prošićem, brendiran je sa natpisima obje firme jer vozi Prošićevu liniju za Njemačku i Holandiju
945 je uzet od privatnika nekog, registrovan za sezonu na Hr dio, pred novu godinu prebačen na naše tablice i dodati natpisi Prošić jer vozi bivšu Prošićevu liniju za Njemačku i Holandiju
098 je ex Prošić, pred koronu je prebačen bio u BiH i registrovan na Probus. Ostala je Prošićeva šema zbog linije koju vozu i brenda i reklame a nedavno su dodati natpisi Jelinak.

Sprinter 354 je ex Probus, ima i dalje male natpise na vratima ali je zadužen samo na prijevozu đaka koje Jelinak vozi u Žepču.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Marko_BL417


The hicMe

Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

The hicMe

Neoplan Cityliner N1116 '233 kompletno osvježen i utegnut, mislim da je sljedeći Coach II koji je bio u istoj šemi.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

The hicMe

Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

The hicMe

Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

m_junuzovic


The hicMe

Man dvica iz BiH dijela firme generalno remontovan, uskoro na cesti.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!