Irizar

Autor The hicMe, 20 04, 2017, 02:24:10 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

The_Dubster

#30
moze neko da mi objasni razliku između i6, i6S i i8 nove generacije?sve troaxi ali...???

Marko NS

#31
Iskren da budem nije ni meni jasno ovako uzivo kad ih vidim osim sto je i8 nesto kao HDH, posto vidjao sam i i6 i i6s sa dosta dobrom opremom.
Jedan zanimljiv dvojac , opticki isti ali zato mehanicki su razliciti . Jedan sa MAN a drugi sa DAF motorom  :D
Irizar i 6s.
Prevoznik:GO ,Portugal i Transvia, Spanija.



Servistrans_belmynn


Servistrans_belmynn


Marko_BL417


Irizar Century

Volvo Irizar i8  detalj
Armin Vučić

Marko_BL417

#36
Citat: The_Dubster  u 16 10, 2021, 20:46:27 POSLIJEPODNE
moze neko da mi objasni razliku između i6, i6S i i8 nove generacije?sve troaxi ali...???

Ne znam koliko ovo može pomoći


Izvor: scania.com

A ima nešto i ovdje, u odjeljku "Buses and Coaches" - https://www.irizar.com/en/irizar/valores-de-un-irizar/


Evo jedan i8 na Mercedesovoj šasiji i mehanici i to VIP a izgleda da je i spolja dorađen naknadno (prvensteno prednji dio i lajsna koja drugačije izgleda u odnosu na serijske modele na bilo čijoj šasiji pa i Mercedesovoj). Bočni dio se vidi na Thumbnailu videa a zanimljivo bi bilo vidjeti i prepravke zadnjeg dijela (ovo je mislim nešto slično kao što VUK prepravlja Mercedesovu G klasu da spolja izgleda malo drugačije)

https://www.youtube.com/watch?v=idnm2o6IUwA

Marko NS

Izuzetno luksuzan Irizar iz Engleske sa 2-1 sedenjem.




Marko_BL417

Vizuelno poređenje: i6 - i6s










Semir

Jedan jako zanimljiv i interesantan model Irizar I6S


Prag

Servistrans_belmynn


Dani

 

Sent from my SM-A546B using Tapatalk


The hicMe

Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

The_Dubster

Jako interesantne slike smo dobili našeg pratitelja Dževada. Ova Irizarka je u vlasništvu kompanije Gradliner iz Hanovera i ide na Scania LNG pogon. Kažu da autobus ne puca od snage, ali da je jako ekonomičan. U brojkama, troši oko 200 kg LNG na 1000 km, što je oko 300 eura...


 

The hicMe

Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!