BiH - Srbija

Autor The_Dubster, 10 04, 2017, 21:54:29 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

The_Dubster

Spisak redovnih linija iz Bosne i Hercegovine za Srbiju:
http://www.mkt.gov.ba/dokumenti/redovi_voznje/default.aspx?id=2117&langTag=bs-BA

Miki Machak

Nekad u srećno vreme dok nisu naši biznismeni iz Niš ekspresa počeli da tupe patku i mi smo održavali u kooperaciji sa Bosancima linije ka BiH koliko se sećam I. Sarajevo sa Kondorom, Zvornik sa Drinatrans i Banjaluku sa Neobasom ako se tako zove firma jedino je Beograd-Višegrad išao samostalno.
Možda nije tema baš za to ali čisto da otrgnemo zaboravu.

Lzr

Pre je dosta SRB prevoznika vozilo za BIH, ali se sve to promenilo od kada je donesen zakon da prevoznik iz inostranstva ne moze da kupi putnike izmedju gradova u drugoj drzavi. To govorim najvise za NS, jer NS-BL linije  mnogo vecim delom prolaze kroz Bosnu, govorim za linije koje idu na Raču. Danas, jedini prevoznik iz Srb koji ide iz NS za BL je Auto kodeks(Kikinda-Prijedor u koop sa Fenixom iz Prijedora), i to noću, dok su pre tu bili Aleksa Tours, Autobanat, ATP Vojvodina, za Doboj je čini mi se išao Severtrans, a i Srem Expres je imao neku liniju za BIH

Manas

Izgleda da Kantic otvara linije iz Sarajeva za Beograd i Novi Sad.

Bzzz1

Pitanje je koliko je to isplativo,jer za Beograd saobraćaju već Lasta,Lastra,Aroma,Transprodukt,Kondor,CTS IS,Alamanis...Jedino ako bude isao preko Tuzle,jer svi ostali idu preko Zvornika
A za Novi Sad ja mislim da vozi jedino Jadran Line/Star Bus.

The_Dubster


Manas

Iz Sarajeva ide samo CTS/Lasta, dok gore navedeni ostali idu iz Istocnog Sarajeva. Potez preko Tuzle ne bi imao nikakvog efekta jer iz Tuzle za Beograd ima 3 ili 4 puta dnevno u kooperaciji TT/Lasta/Semberija.

Surinam

Iz Banja Luke ima sijaset linija ka Beogradu.
Dobro, iz razumljivih razloga.

Neobas 8 puta u toku dana, 2 put Pixi trade, Mrđa tours, Milinović, Big Tours, Bakić, Smiljić, vjerovatno sam još koga zaboravio.

A i za Novi Sad je svakodnevno takođe mnogo linija, slabo se šta gasi, izgleda svi dobro rade.

Manas

Posto je skoro Flixbus prisutan u Srbiji,a vidim vec je povezao sa Hrvatskom, dali se mogu ocekivati neke linije prema BiH..

The hicMe

Jedino ako neko od ovih malo slabijih uleti, tipa Milinovic prema BL i jos neko prema I Sar. Mozda i tempoturist, njima bi bio pun pogodak jer imaju prvi i zadnji polazak prema Doboju
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Marko_BL417

Oni krpevkraj s krajem a da nabavljaju buseve Euro 6

akz

Prisutan je i Flix u BiH...ocito zbog komplicirane regulative i maglovitog zakonodavstva jos nema Flix linija BIH - SRB...malo OT od danas su krenule Flix linije od Srbije ka Hrvatskoj, maloprije je dosao Tourismo Sirmiumbusa na AKZ kao prvi na tim polascima na relaciji Beograd - Zagreb...a prica se naveliko o novim linijama iz HR ka BiH...

The hicMe

Marko vise sam mislio da daju svoje linije flixu da ih oni ozive, tako je krenula saradnja flixa u Srb, Flix je odredjenim prevoznicima prodavao karte za linije prema zapadu da bi tek sad krenuli postepeno da uvode linije.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Manas

#13
Pa mogli bi Flixovi partneri iz BiH (cts,biss) uvesti nove linije u kooperaciji sa Flixovim partnerima iz Srbije.

Akz, kakva je cijena Flixove karte u odnosu na druge prevoznike?

The hicMe

Jedino da uvedu neku sa glavne Sarajevske preko Zenice Doboja i Tuzle, ovo ostalo ima i previse polazaka
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!