Neoplan Euroliner

Autor The_Dubster, 10 04, 2017, 18:21:14 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Semir


Marko_BL417

#16
Dva niska Eurolinera


Servistrans_belmynn


Servistrans_belmynn


The_Dubster

Evo jedan dobar post, da razjasnimo neke nedoumice koje smo imali za niže Eurolinere.
Slike su sa grupe na fb: Omnibus Literatur - Coach Literature















The hicMe

Dokaz koliko je Neoplan u vakat bio jak, sad je nažalost ostao samo odličan dizajn, bez prepoznatljive kvalitete izrade u raznim varijantama po želji kupca. 
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Marko_BL417

Isto kao i svi jbg

Setra koliko je imala modela i klasa u prethodnim serijama, a vidi sad. Pa Mercedes, MAN, jedino mislim da Volvo ima neku iole jaču ponudu

Setra ima HD, HDH i DT klasu, Neoplan Starliner (ne znam šta je s njim na kraju jel se proizvodi/hoće li početi), Cityliner i Tourliner. Ali po meni sve je to posljedica ujedinjenja u grupacije. Eurolinera je naslijedio Trendliner ali je i on ugašen jer je prednost data Regiu. Centroliner isto ne znam jel se proizvodi jer je tu Lion's City.

Setra se bazirala na turizam dok se Mercedes bazirao na gradski i prigradski sektor, pa zato svi imaju malo modela u ponudi. Dok su svi radili odvojeno bilo je puno modela i bili su jedni drugima konkurencija

Marko_BL417


Hare


Marko_BL417

Uglavnom Euroliner Ü (i produženi, ÜL) ima dvokrilna vrata a Euroliner K (odnosno KL) imaju jednokrilna, ali nerijetko Ü model ima jednokrilna zadnja vrata a K model dvokrilna

Vjerovatno je spoljašnja razlika samo ta što K model ima WC, a Ü nema pa umjesto WC-a ima jedan bunker više




Manas


Marko_BL417

#26
Neoplan Euroliner N316 SHD, sliku poslao Dani


Servistrans_belmynn


Marko_BL417

Kod Eurolinera SHD rezervni točak se nalazi u prtljažnom prostoru - jel to serijski tako ili?


doBUS

Nije, serijski se nalazi ispod prednje karambolke