MAN - Turistički modeli

Autor The_Dubster, 10 04, 2017, 18:19:16 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

The_Dubster

ne bih se baš složio... mislim ok, strašno je to što mu se desilo, ali...

1 - jel se to desilo njemu sa najnovijom generacijom?
2 - kad se desilo?
3 - svi novi autobusi unazad nekoliko godina moraju proći baš stroge EU direktive koje se odnose na sigurnost i eko norme, tako da mi baš nerealno zvuči da MAN ima takav propust na novom modelu. Pa ne bi mogao proći proces homologacije i autorizacije a samim time se ne bi mogao ni prodavati.

Manas



Servistrans_belmynn


Irizar Century

Armin Vučić

Marko_BL417

Aktuelna i zadnji redizajn prethodne generacije MAN-a R07/R08/R09


The_Dubster

nije ovo zadnji redizajn. Zadnji ima i lajsnu iznad maske...

ovaj lijevi je malo stariji, pa je stavio ovaj crni dio maske od novijeg pa se dobilo ovo...

MAN464

Ovaj Katarinin Man ti je 2013 godina mislim, ponovili su ga sa maskom na njemu je ona maska bijela skroz sa 3 rebra (kao ova iz Belminovog posta) :) uglavnom nije ova :) EEV je ali je super očuvan i meni predrag :)  :)

Servistrans_belmynn


Marko_BL417

Šta znače ove oznake kod Zetrinog LC II

Kakva je ovo pločica i kakvi su ovo brojevi 50+1PL


The_Dubster

50+1 PL kao PLACES valjda. Znači 50 sjedišta + vozač. U suštini to je 49 + suvozačko/vodičko mjesto i vozač.

Sa same oznake vidiš da je to kao certifikat kvalitete i komforta. On se odnosi na opremu vozila i raspored sjedišta. Nešto slično kao što je ovo na njemačkim busevima
https://www.buskomfort.de/guetezeichen/kriterien.html

Servistrans_belmynn


Adis

Trenutno najstariji i najnoviji Coach u mojoj poslovnoj jedinici Slovenj Gradec.. stari je 2004 godiste i originalni je njemac.. pricaju da je kada je stigao vise vremena bio naa popravcima nego na cesti.. novi je 2016 godiste i perfektan je.. sa njim sam imao bas lijepe voznje i iskustva..


Servistrans_belmynn


Servistrans_belmynn