FlixBus

Autor Semir, 10 04, 2017, 11:41:40 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

piksi007

Pozdravljeni forumaši. De mi recite ima li kakvih novih informacija za Flix? Jel i dalje voze za Bosnu? Planiram kupiti kartu uskoro abd pa me strah da nece biti uzaludno :(

The_Dubster

i dalje piči sve po redu i rasporedu, a osim glasina, nema nikakvih konkretnijih informacija

piksi007

Citat: The_Dubster  u 23 03, 2018, 10:38:25 PRIJEPODNE
i dalje piči sve po redu i rasporedu, a osim glasina, nema nikakvih konkretnijih informacija
Izvinjavam se ako sam dosadan, da li si upućen glede autobusa koje koristi Transturist za Flixbus? Da li su opremljeni utičnicama i internet konekcijom?

The_Dubster

Internet sigurno, a msm da su do sad ugradili i utičnice, ali najbolje je da provjerite ipak sa samom firmom tj. nazovite stanicu u Tuzlu i pitajte ih.

nick

Nisam siguran, ali izgleda da od sredine juna samo Biss Tours jos vozi za Flix za Sarajevo. Ima li jos neko nekih informacija?

piksi007

Odlučio sam podijeliti svoje iskustvo s Flixom sa vama.
Prije odlaska na godišnji odlučio sam putovati s Flixom. Putujem od Wurzburga do Minhena, pa onda od Minhena do Tuzle. U Wurzburgu sam bio 1h prije dolaska busa koji je trebao biti u pola 2, ali onda je kasnije i došao tek u 4. Naravno nisam stigao na Transturistov bus u Minhenu, i onda mi dolazi poruka da nazovem agenciju Flixa. Zvao sam nekoliko brojeva i naravno niko se ne javlja. U Minhenu u zadnjoj sekundi hvatam Hlilovićev bus za Srebrenik.
Povratak nazad je opet posebna priča. Šoferi u Transturistu su stvarno ljubazni kao goveda, WC zaključan, Internet dostupan samo do Zagreba, poslije ništa.
Nakon ovako finog iskustva s Flixom odlučio sam nikad više s njima putovati.

Busfahrer

#81
Ne znam sta ocekujete vise od Flixa, voze autobusima ko i svi drugi tako i upadnu u guzvu i sl.
I ne znam cemu te komplikacije kad imas Kantica iz Würzburga preko Passau, krace putovanje, vozis se Setrom itd..
Shvatite Flix je u nekim situacijama dobro rijesenje u Njemackoj ker je jeftiniji od zeljeznice

nick

Pa nije prevoznik kriv, sto na njemackim cestama vlada haos. Inace su razradili liniju DO-SA pravo dobro, barem onu sto Biss Tours vozi, stalno su puni, a i novi busevi su odmah legli 😉

Busfahrer

#83
Citat: nick  u 13 07, 2018, 18:43:04 POSLIJEPODNE
Pa nije prevoznik kriv, sto na njemackim cestama vlada haos. Inace su razradili liniju DO-SA pravo dobro, barem onu sto Biss Tours vozi, stalno su puni, a i novi busevi su odmah legli 😉
Pa ne znam bas kako funkcionise ta linija?
Evo npr jedan pravac München Sarajevo danas 18.07. 99eur, sutra 49eur u petak od 49 do 99eur ima vise polazaka.
A svaki dan mozes rezervisati 10karti
Ne znam da li su drugi uslovi ako razervises preko Bissa ili u busu ako moze.
Zanimljivo da radnim danima vise nema CTS ali ocigledno vikendom ima

nick

Koliko sam ja primjetio, sad jedan dan vozi CTS, drugi dan Biss Tours iz Dortmunda. Iz Minhena ima vise polazaka, jer busevi iz Berlina i Hamburga takodjer ulaze u Minhen. Takodjer ima i novi polazak u 15:00 iz  Minhena, u 08:00 iz Frankfurta, ali ne svaki dan i ne znam ko vozi. Ko ce im vise znati kakve su to sve kombinacije. Cijene su fino porasle, pretpostavljam zbog godisnjih odmora i dobre popunjenosti buseva. Sve u svemu mislim da im ide sve bolje bolje na linijama za BiH, uhodali su se.


nick

Danas tri puna busa iz Njemacke za Bosnu.

The_Dubster

#86
Vidio sam u subotu da su u razmaku od par minuta oko 5, pola 6 na autoputu prošla dva MANa i Ayats od CTS sa FLix šemom, ali nisam upratio table, ali kao da su imali svi FLixove table... Pa jel moguće da su to bili ti i u polasku i sad u dolasku?

Jer koliko sam upućen kod Flixbusa nema opcije biss vožnje. Što ima sjedišta u jednom busu - to je.... ili...?

nick

Jucer su se vratili Ayats na Hamburg-Sarajevo, MAN na Berlin- Sarajevo i Tourismo na Dortmund-Sarajevo. A taj jos jedan Man, kojeg si ti vidio, vratio je se u ponedjeljak nazad.
Ja isto koliko znam, nema biss voznje. Ako je neka linija konstantno dobro popunjena, ubace dekere.

The_Dubster

... što je šteta, jer ako ima putnika, ne možeš primiti. Ograničen si na broj karti i to je to.
dok recimo Globtour, Kantić ili Halilović može primiti sve te putnike i glat sebi napunit 2-3 busa na jednom polasku....

e tu je ona negativna strana FLixa, jer čuo sam i to da kako se bus puni karte su sve skuplje i skuplje, pa je ogromna razlika između cijene karte koja je prva prodana i koja je zadnja prodana....

Busfahrer

Meni tu nista nije jasno, CTS reklamira da je povratna za München 40eur, dok ako kupujes preko Flixa zna biti cijena 99eur u jednom pravcu?