FlixBus

Autor Semir, 10 04, 2017, 11:41:40 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Daniel12

Flixbus nema ništa sa izborom vozila plus ova tvoja analiza je jednostavno pogrešna.

Daniel12

#136
Flix ne odlučivan sa čime voze podvozari. ( No ja morti sa lošom cijenu koju plati)
Na papiru postoje uvjeti šta sve mora imati bus i koliko smije biti star, a toga se ne drži  ni jedan podvozar više.
Primer Urban vozi liniju Munchen Dortmund sa Neoplanom Skylinerom N 1122/3 L. Jednostavno flixu javiš,da šalješ zamjenski bus i to je to

setra315gt-hd

Prevoznici gledaju sto jeftinije da prodju sa busom tj sto jeftiniji da kupe. Kod sviju je pretežno odabir Man lion coach 13m sa 2 osovine i Neoplan tourliner isto 13m 2 osovine. Sto se tice busa mora imati razvedenu struju 230v,wc da je u funkciji, krevet se ne smije koristiti, a sto se tice sjedista rjetko gdje sam vidio da se radi od kvalitetnijim sjedistima vec su obicna sjedista najneudobnija.

Surinam

Marko po evropi imaš setre 517, i tako te veće troosovince u flixbus šemi.
Tu se više radi ko koliko zaradu i ima, i koliko se može ispružiti za novi/noviji bus.


Marko NS

#139
Italijanski SAPS je to i ima nekoliko Setri 517 HDH u Flix semi , nisu jedini bili imao je i Eurolines Romania Setru 517 HDH vidjao sam je u Madjarskoj ali mislim da je samo kratko ostala posle preuzimanja Eurolines Rumunije od Strane Flixbusa i da sad voze sve podvozari. Altano i HDH  Setre su luksuzan segment i slabo ko hoce da ih uzme posto se gleda zarada.
Jesu da su retke Setre 519 HD u Flix mrezi ali ima ih dosta u Poljskoj pogotovu u Firmi Noir i jos nekim, Spanska ALSA je slican koncept Flix-u i oni su najveci operater Setri 419 GT-HD i Setri 519 HD u Evropi imaju jako veliki broj njih.
Na pocetku je imaala jedna firma sto je vozila za Meinferbus ako se nevaram jedan Starliner, ali on je star mnogo da bi ga bilo u Flixu a i imao je mnogo tehnickih mana pa verovatno zato nije bio vise zastupljen.
Sto se tice Setri 516HD/3 i slicnih buseva njih nema iz razloga sto imaju sve isto kao i bus sa dve osovine na 13 m a dosta im je veci trosak zato ih nema , oni su zato zastupljeni na turizmu gde se gledaju druge stavke.
Novi MAN Lions Coach L je toliko jako zastupljen cudi me da ga nisi video i ja sam kacio od Firme Omnibus Wunder jedan samo ne znam gde je slika tacno na forumu, i Vincek ih ima nekoliko po DE ih ima jako dosta.
Sto se tice VDL dekera tu se gleda da se iskoristi maksimalno sve zato je verovatno taj model.
Travego je vec prestar da bi vozio dalje, bilo ih je retko iz istog razlog sto spada u luksuzni segment.
Tourliner je dosta zastupljen da dok je Cityliner sve manje zastupljen ne znam ni dali ih jos uopste ima i ako ih ima ima ih bas malo jako.
Setre 511 HD i slicni busevi se ne uklapaju nikako u Flixov koncept ne brani niko njihovu upotrebu.
Model Autobusa ne bira Flixbus nikako vec sam prevoznik njima je svejedno mozes da vozis sa cim hoces samo da bude Euro 6, da ima 230 V uticnine ili USB uticnice, WC i Wi-Fi :)

mate

Citat: setra315gt-hd  u 23 01, 2021, 05:52:08 PRIJEPODNE
Prevoznici gledaju sto jeftinije da prodju sa busom tj sto jeftiniji da kupe. Kod sviju je pretežno odabir Man lion coach 13m sa 2 osovine i Neoplan tourliner isto 13m 2 osovine. Sto se tice busa mora imati razvedenu struju 230v,wc da je u funkciji, krevet se ne smije koristiti, a sto se tice sjedista rjetko gdje sam vidio da se radi od kvalitetnijim sjedistima vec su obicna sjedista najneudobnija.

Ovo je najbolji i najtočniji opis autobusa koji su za Flixbus, gdje nema potrebe nema ni troosovinaca, jer se gleda da se štedi gdje je više moguće, sukladno cijeni koju Flix plaća za kilometar, čisto sumnjam da itko od prijevoznika s ovih područja dobiva više od 1 ili 1,5 €, pa da može osigurati malo ekskluzivniji bus...Kako bi se reklo od sjedala - socijala, pa do ostale opreme s naglaskom da se ispune Flixovi zahtjevi...
Pojedini prijevoznici ne ispunjavaju ni uvjet u godištima svaki puta, ali isto kako je kolega Daniel napisao - samo se prijavi da je bus u kvaru te da je uletio zamjenski, pa Slavonija Bus je vozio Vukovar - Frankfurt par krugova s N1122...

Ugl - koliko para, toliko muzike i sve na uštrb putnika...

Busfahrer

Iskreno cudno je da Flix uopste funkcionise tako dobro u Hr, s obzirom da su ostali imali vec dobre linije i radili bez posrednika. Druga je stvar Njemacka gdje nije ni bio niko prije njih i gdje nemaju konkurenciju

Doki21

#142
Danas su potpisali ugovor o suradnji sa flixbusom što znači eto I čazma ulazi u flixbus sustav i neki će autobusi pozelenit a možda  mislim sigurno će bit novih linija a i autobusa.

Po meni ne baš idealan korak jer kako čujem u Njemačkoj dosta prijevoznika nemisli produžit ugovor s flixom. Tako da vidit ćemo daljnji razvoj situacije.

The_Dubster

pa evo i BiH se Flix haman pa povukao....

akz

Što se tiče Čazmatransa i Flixa - za sada samo prodaja karata za ČZM linije putem Flix sustava.

ČZM postojeće linije ostaju kako jesu, navodno kruže priče kako u Zagrebu tako i u ostalim gradovima da će Čazma preuzeti pojedine linije za inozemstvo - Črnjine za Njemačku (2x dnevno VK - Frankfurt), te od Croatia Busa linije za Austriju i Švicarsku, te navodno da bi onda te linije se vozile s busevima po Flix standardima i u zelenoj boji.
Za razliku od ostalih prijevoznika, tipa Slavonija Busa, Flixbus se neće uspisivati na ČZM dozvole, kako na postojeće linije tako i na nove linije, tako da je ipak tu suradnja malo drugačija, nego sa ostalim prijevoznicima u Flix sustavu u HR.

Busfahrer

Sta se desilo sa Croatiabus, jel voze sve linije?

Doki21

Ma CB  bolje ne komentirat sve linije prodali ili istekla dozvole koje nisu ni produžavali,vozni park očajan kao i održavanje istog vozači im odlaze drastičan pad putnika(naravno zbog usluge)jedino što voze je Neum-Vinkovci i još nešto malo flixovih linija.

Busfahrer

 Mislim da su oni i Crnja samo sa suludim cijenama smetali i drugim prevoznicima i kvarili cijelo trziste

akz

Ne znam kolega da li uz Črnju misliš na CB ili ČZM. Dodao bi ja tu i Flixbus jer primjerice ti sada možeš do Munchena iz ZG već za nekih 20ak eura.
Čazmatrans nikad nije rušio cijene, čak su od kraja 10.mjeseca napravili zajedno s ostalim prijevoznicima (Arriva, Francuzević...) korekciju cijena na linijama iz Zagreba prema Slavoniji, tako da sada svi putnici plaćaju istu cijenu karte (izuzev djece do 12 godina).

Busfahrer

Mislio sam na CB otkako ih je uzeo Globtour.
Tj mislim na Globtour preciznije.

Ne znam za Flix, ja s njima nebih putovao nikad, volim da je cijena fiksna.
Po meni je prevara ako neko plati za isti put 20 eur a neko 100