FlixBus

Autor Semir, 10 04, 2017, 11:41:40 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

The_Dubster

... a kao što je već pisano BlaBla obustavio skroz privremeno...

Industrija je baš u krizi i što je najgore ne vidi se kraj :(

Daniel12

Albus Munchen od danas nema ni jedne linije za Innsbruck. A Zurich iz 25x u sjedmici na 16x i to je pod upitom sve. Flux je danas zrezal linij po njemački uho sutra navodno dolaze na red linije prema nama. More se očekivati svašta

Busfahrer

Zna li neko kako voze nasi za Njemacku, sad dolazi period koji je los i kada nema korone. Osim par praznika rijetko ko putuje u ovo vrijeme

nick

Flix trenutno samo tri puta sedmicno iz Njemacke za BiH, iz Minhena npr. samo petkom, subotom i ponedjeljkom.
Privatnici i dalje svakodnevno. Za Globtour ne znam tacno, jer je se dosta promijenilo. Usrali su izgleda i šefa i stanicu  :-\

Daniel12

Flix zbog korone 3.11 zaustavilja svoj saobraćaj

Daniel12

Der Fernbus-Anbieter Flixbus stellt aufgrund der neuen Corona-Kontaktbeschränkungen seinen Betrieb in Deutschland, Österreich und der Schweiz ab 3. November vorübergehend ein. Auch das Fernbahn-Unternehmen Flixtrain wird von Dienstag an vorläufig nicht mehr fahren, wie das Unternehmen Flixmobility am Freitag mitteilte.

The_Dubster

Druze ako može na nekom od lokalnih jezika koji su u upotrebi?

damir050

#127
Daljnji Ponudzivac Flixbus  Obustavlja  zbog Zabrane kontakata zbog Pandemije Corone svoje Poslovanje u: Njemackoj Austriji i Svajcarskoj od 3.11.20, Isto tako i Daljnja Zeljeznica Od Utorka nece do Daljnjeg Vozit

Tako je Poslodavac Flixmobility u Petak Rekao

mate

Ono kad prevodis rijec po riječ preko Google Translatea, pa dobiješ ovakav kupus od prijevoda u postu ispod :-[

Ukratko na prostom HR / BiH jeziku - Flix od 3.11. ne vozi nikakve linije unutar D,A,CH, kao ni linije koje pokriva Flixtrain.
Jel nije bilo jednostavnije napisati jednu rečenicu koja ukratko objašnjava, nego raditi sprdačinu po forumu...Nekad se kaže ako nema se što suvislo napisati bolje onda šuti...

Inače, upitno je i održavanje Flix linija ka Zapadu i s ovih prostora, za sada se još uvijek vozi, ali pitanje je vjerojatno dana kada će prestati

Daniel12

Mate to si u pravu pitanje je šta se bude desilo sa linijami koje kreću iz Balkana. Svaka Njemačka pokrajina ima svoja korona pravila

mate

#130
Istina, nije vezano za temu, ali Viena i Semberija su malo pomaknuli polaske iz BiH, da izbjegnu dolazak u Austriju u vrijeme policijskog sata...
Bit će tu sada svega, ali moje mišljenje je da to svi hoće da se situacija smiri tokom 11.mjeseca (koji je ionako miran), te da u blagdanskom 12.mjesecu svi mogu kako tako normalno raditi i popraviti financijsku sliku...

Marko NS

Nije to klasican policijski cas , smes da izlazis ako navedes razlog da je radi psiholoske prirode ili za ispunjavanje ljudskih potreba dok je zabranjeno napolju da pijes ili tako nesto.
Najveci razlog sto su ukinute flix linije izmedju DE i AT je sto treba test cak i za radnike koje rade u pogranicnom delu moraju nedeljno dva testa o svom trosku da dostave da bi mogli da rade u DE , ali dobro kad su oni to uvodili na leto drugima nije bilo nista ali kad se vrati njima onda im smeta.

Mladen APKD

Predlazem Administraciji foruma da ovu temu prebaci u pod forum o " Autobuskim Linijama " , zato sto je ovaj dio o stranim prevoznicima a " Flix Bus " nije prevoznik .

The_Dubster

Kad skontaš - ima smisla. Međutim, Flixbus je registrovan za obavljanje djelatnosti međunarodnog prevoza putnika pa je automatski prevoznik. Ili sam ja nešto pogrešno shvatio?

Marko_BL417

#134
Zašto Setre HDH, 519 HD, 511 HD, VDL Futura FHD 106 i VH Astron ne voze za FlixBus?

Vidio sam samo jednu 517 HDH u Flixbus šemi, na talijanskim tablicama.

Ne vjerujem da Setra HDH i Astron odstupaju zbog visine jer tu je Altano koji je ≈ visok kao Setra HDH

Takođe ne vijerujem da 519 HD odstupa zbog broja mjesta za putnike jer je tu opet Altano čiji je kapacitet ≈ Setri 519 HD... nađoh samo jednu, mislim da je Sindbadova

Ne znam ni zašto nema Starlinera u dresu Flixbusa jer po godinama je tu negdje sa Setrom 41x GT-HD koja je prisutna u Flixbusu.


Malo sam analizirao Setre, Neoplane, Mercedese, MAN-ove i VDL-ove po modelima i ustanovio sljedeće:

Standardni busevi od 12 metara su prisutni od svih brendova.

Od kraćih troosovinaca nema Tourisma M/3, Setre 516 HD/3, Lion's Coacha C/3.

Nema ni novog Lion's Coacha L (dok je starija generacija R08 bila u Flixbus bojama)

Od VDL-a, pored midija 106, nema ni 135 (najduži dvoosovinac), a od spratnih nema izvedba 138 već samo 141. Nižih, FMD buseva ima veoma malo (na Google sam našao 2-3) dok je niža Setra (MD) dosta zastupljenija ali samo u izvedbi 516/2, dok ostalih dužina Setre MD u Flixbusu - jednostavno - nema (makar ne na google images).

Ni jedan Travego od 13m (ni M dvoax ni M troax) nije obučen u Flixbus, već samo obični (od 12m) i L verzija (od 14)

Van Hool je prisutan sa TX modelima Astromega, Altano i (jako malo) Acron, ali ne i Astron i Alicron. Ne znam sa kojim dužinama su prisutna ova tri.

Tourliner je sa obilježjima Flixbusa prisutan u svim izvedbama (i obični i C/2 i C/3 i L), kao i Cityliner (1216, 1217 i 1218)

Jel zna neko zašto ovi pojedini modeli nikad nisu bili u Flixbusu, jel to do Flixbusa ili do prevoznika?