FlixBus

Autor Semir, 10 04, 2017, 11:41:40 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 7 Gosti pregledava ovu temu.

Semir


FlixMobility GmbH
Theresienstrasse 18
80333 Minhen
Njemačka

www.flixbus.de


Tema namjenjena za raspravu o kompaniji FlixBus.

Molimo da ukoliko imate sliku prevoznika koji je vozar za FlixBus istu postavite u odgovarajuću temu prevoznika ili temu Prevoznici iz ... odgovarajuće zemlje uz napomenu o kojoj se kompaniji radi.

Slike u ovu temu postavljajte samo kada se radi o nekim zanimljivostima ili kada je neophodno za raspravu.





Njemacka nisko tarifna kompanija ,Koja je osnovana 2012 u Berlinu na samom pocetku  su poceli sa 30 Autobusa ,Da bi sa  danasnjim danom presli  broj od 980 Autobusa

damir050

                                              Novost  Novost Novost

Na stranici Flixbusa  izbacene  Cijene  za Sarajevo , i Polaze sa Autobuske stanice ,barem prema grafikonu na njihovoj stranici   


noriscace

od 1.6. izgleda da kreću..

damir050


starliner

Po meni Biss je presudio sam sebi sa ovom linijom, mozda bi mu se moglo oprostiti da je sam krenuo u ovo, ali ovo sa Flixom mu nije trebalo.. Niko se nije odlučio od puno većih zvijeri tipa, Centrotrans, Kantić, Globtour, Transturist pa čak i Autoherc koji ima motive da krene, nije se u to upustio.. Za ovu liniju ima cca. 1,5 miliona KM troškova.. Prevoznici na ovoj liniji su vec sasvim dovoljno spustili cijene karata, a tu je i kontinuitet, odnosno veliki broj putnika je stekao naviku vozariti sa njima.. Jedino sto im ide u prilog stanje u DT..

FNX

Citat: starliner  u 06 05, 2017, 15:14:10 POSLIJEPODNE
Po meni Biss je presudio sam sebi sa ovom linijom, mozda bi mu se moglo oprostiti da je sam krenuo u ovo, ali ovo sa Flixom mu nije trebalo.. Niko se nije odlučio od puno većih zvijeri tipa, Centrotrans, Kantić, Globtour, Transturist pa čak i Autoherc koji ima motive da krene, nije se u to upustio.. Za ovu liniju ima cca. 1,5 miliona KM troškova.. Prevoznici na ovoj liniji su vec sasvim dovoljno spustili cijene karata, a tu je i kontinuitet, odnosno veliki broj putnika je stekao naviku vozariti sa njima.. Jedino sto im ide u prilog stanje u DT..
Centrotrans je vec godinama dio grupacije Eurolines, tako da njegov prelazak u flix je besmislen i ne znam zasto ga se povezuje sa istim uopce, Kantić i Globtour su klasa iznad svih kao i iznad samo flixa , Jedino TT i Autoherc jer imaju dosta manje linija od pomenutog trojca.

damir050

Dali ce iti jedna S 431 preci u Shemu Flixa ??

The_Dubster

Citat: damir050Dali ce iti jedna S 431 preci u Shemu Flixa ??
teško, jer mislim da ne ispunjvanju ni godine i uslov razmaka sjedišta

damir050

Mada Prevoznici koji voze za Flix , imaju u svojim Voznim parkovima S 431 ,Ne vidim razloga da i Biss Tours  ne ubaci svoje S 431 . Na ktraju krajeva vrijeme ce pokazati.

The_Dubster

jel ti Damire išta čitaš?
Ako nastaviš lupat ko Martin po diviziji mogao ti brzo odavde...

Cehajic


nick

Gledao sam cijene karata za BiH, u jednom pravcu su nesto jeftinije od prevoznika koji zasad voze, ali ne pretjerano. Posto kod Flixa nema popusta na povratnu kartu, jeftiniji ostaju etablirani prevoznici. 
Dortmund-BiH 80 eura
Frankfurt-BiH 65 eura
Stuttgart-BiH 55eura
Minhen-BiH ca. 45 eura
Marsruta je identicna Touringovoj liniji Dortmund-Sarajevo polaze 15tak minuta ranije iz Njemacke.

damir050

#12
Polasci Flixa iz Njemacke :

Dortmund    06:30
Düsseldorf   08:30
Köln 09:15
Frankfurt  11:40  S tim da iz  Frankfurta ne polaze ispred ulaza u Zeljeznicku stanicu , vec  iz jedne poprecne ulice

Marko_BL417

Ja i dalje ne kapiram kako prevoznici koji su članovi Flix-a ostvaruju profit? Pr. Biss Tours, vozi za 1€ do Njemačke, bek ima 30 putnika, to je 30€ od karata (pretpostavimo da su svi kupili kartu za 1€), ko njemu Biss Toursu isplaćuje gubitke?

damir050

Cijena karte NIJE 1 € to je  Marketinski trik ,Cijena karte  Düsseldorf Sarajevo je 75,00 € x recimo 20 putnika cifra je 1,500 € , ja sam cini mi se negdje pisao  kako se oni finansiraju .