Gradski prevoz u Istanbulu (TR)

Autor Marko_BL417, 20 08, 2019, 14:52:37 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

Marko_BL417



Istanbul Metropolitan Municipality Presidency
Directorate General of IETT 
Şahkulu Mah. Erkan-ı Harp Sok. No:2 Tünel
34420 Beyoğlu / İSTANBUL

e-mail: iett@iett.gov.tr



Slike mi je poslao rođak













Semir


The_Dubster

Citat: Marko_BL417[img width=800,height=600]https://i.postimg.cc/Kz5n1rK4/3.jpg[/img]
zna li neko objašnjenje zašto imaju ove tri boje, uz crvenu i zelenu? Područja grada ili...?

Marko_BL417

Meni je ovo roze, žuto i plavo...

Ne znam, vjerovatno su samo tako obojeni; u Dubaiju su svi busevi plavi i crveni i nema razlike između njih.

Elvoo01


The_Dubster

Stanica kod Pomorskog muzeja - Bešiktaš, Istanbul













spominjali smo boje, pa evo jedan crveni i što je zanimljivo ima dosta ovih dvospratnih buseva u Istanbulu i svi su na dvije osovine





a evo i dva Žujana



The_Dubster


The_Dubster


The_Dubster


Servistrans_belmynn


The_Dubster

što bi rekli holiday za moje oči i aparat :P
ogroooooooman sistem koji se izgleda radi ko podmazn sudeći po broju polazaka i buseva.
Bahçelievler















Marko_BL417


The_Dubster

Guleryuz Panora, ali on će biti malo detaljnije za koji dan u seriji članaka koji su u pripremi.

također, imaju i ovo interesantno čudo - Akia Ultra LF 25 Metrobus
Bježao mi dva dana, ali barem sam ga ovako uhvatio.

The_Dubster

Phileas - projekt koji je strađno podbacio u Istanbulu.
Čini mi se da je gubitak na ovim vozilima bio oko 20 miliona eura, ako ne i više, jer su se pokazala kao neadekvatna za linije na kojim su trebali raditi. Stiglo ih 50, a u radu su i dalje neki od njih, a ostali su donatori za dijelove... Izgleda da su njih zamjenile Akie kao sa videa iznad









Najnovije izdanje u GP Istanbula su Otokari Kent XL, koji su namjenjeni da zamjene Mercedese CapaCity (pa eto šanse za GRAS :P )





evo i par noćnih