Setra serije 500

Autor The_Dubster, 09 04, 2017, 22:47:11 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

The_Dubster

a meni se nešto baš ne sviđa... nekako mi je sva kineska...

The hicMe

Retro fazon kao i na aktuelnom Mercedesovom Intouro modelu. Izgled je ok, meni se samo ne sviđa kako su odvojili niskopodni i visokopodni dio, valjda se to može naručiti da bude u crnoj boji.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Busfahrer

Vidio sam uzivo taj Intouro i nekako izgleda da kazem jadno

Servistrans_belmynn


Adis

Usporedba "stare" i "nove" Setrine Comfort klase 500.. La Spezia, Italija..

image sharing

The_Dubster

sad ce prvo Balkanci da izvide da li se može nova maska i farovi prilagoditi na "staru":P

Marko NS

Norvezani izuzetno retko dolaze ali kad dolaze oni dolaze sa stilom :)
Setra 516 HDH.




Adis

Kakvo savrsenstvo dizajna i elegancije je postignuto (vec sa top class serijom 400) a tek serijom 500.. jednostavno izaziva divljenje i naklon.. sta li se Setrini dizajneri smisliti za seriju 600?

Marko_BL417

I serija 300 je dan-danas "pojava", od GT-HD koja izgleda elegantno do HDH koja izgleda grandiozno

Šta mislite kad bi mogla debitovati serija 600? Moja neka prognoza da neće prije 2027-28. možda i još kosnije

Evo, TopClass i ComfortClass 400 se proizvodila oko 12 godina a upravo je toliko prošlo od premijere serije 500 do sad a sad su tek uradili redizajn

Doki21


Adis

Slikano prosle sedmice u Milanu, ja bih rekao da se sa ovim autobusom doslovno mozes igrati na cesti, 12 metara a 3 osovine, ogromna razlika u odnosu na 13metarsku dvoosovinku koju duzim 🙄


iLcapitano


Marko NS


iLcapitano


The_Dubster

#314


jako fin i detaljan prikaz nove generacije MultiClass Setra vozila.

Ne sumnjam da će vozilo biti pun pogodan tehnički, ali meni lično ima par zamjerki.
Prvo, jako dugo se kasnilo sa proizvodnjom i predstavljanjem ovog segmenta.

Drugo, vanjski izgled mi nije nikako sjeo. Nekako je previše kineski

Treće, odluka da se ide sa jednostavnim jednim farom jest ekonomski isplativa, ali za Setru koja je premium brend, izgleda baš siromašno. Usudiću se reći da su kopirali Neoplan sa ovim crnim farovima hahaha

Četvrto, ova pregrada u boji vozila iza drugih vrata mi baš strši. Mislim da bi bilo bolje da su je ofarbali u crno i da sve bude u tonu kao što su zacrnili zadnji dio da se stekne dojam da zadnja šajba i bočni prozori čine jednu cjelinu

Peto, mislim da bi bilo puno ljepše da su nabacili ratkape sa serije 500 na demo modele, nego što su uzeli sa serije 400

Šesto, u današnjem svijetu tehnologije i svega što to prati, predstavljati nov autobus koji ima brdo sigurnosne opreme i naprednih sistema, a staviti konvencionalne retrovizore je malo bez veze...