Laser/Krajnović, Brčko

Autor Semir, 08 04, 2017, 22:22:05 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

makljen1123

Ne zivi se od stare slave!

Bice da je ovdje stvar politicke prirode jer nisu male pare u igri.

bus_2803

Ma sve je moguće...

Sent from my SM-A536B using Tapatalk


The_Dubster

#122
Citat: bus_2803  u 07 12, 2022, 12:26:49 POSLIJEPODNE
Citat: The_Dubster  u 07 12, 2022, 12:23:46 POSLIJEPODNE
Citat:"bus_2803"
Moj zaključak je da nisu adekvatno ulagali u vozni park i održavanje.

Pa kako će ulagati ako im nije plaćeno ono što su radili i obavljali?
Logika.

Nikom ne pada s neba.
Jeste to, ali gdje je novac od ranije?


Sent from my SM-A536B using Tapatalk



ja znam za ova dugovanja da se spominju pa barem 5 godina unazad...nije to baš od jučer i nova situacija...

bus_2803

#123
U redu, ali mogli su se više truditi da održavaju vozni park, skoro su im isključena 3 vozila iz saobraćaja zbog neispravnosti.
Ja se radije vozim u "starim" Mercedesima nego "novim" MANovima.

Iskreno planirao sam za koju godinu dok položim za D da vozim kod njih.

Manas

Radi ti neki poso 5 godina, a da ti to plate 1 godinu samo. Pa onda imas novce jedino da isplatis jedva plate,a o novoj opremi mozes sanjati, pa krpis sa onim sto vec imas. Ko sto Adnan kaze cista logika.

Ono sto im duguju moraju im isplatiti kad tad, pa ce to vjerovatno ici i sudskim putem, a tu ce deblji kraj izvuci jedino Distrikt.

Sto se tice tendera, svako ko ispunjava uslove se može prijaviti i dobiti taj tender. Tako da taj gradski prevoz nije Bogom dat samo da ga Laser vozi.

bus_2803

U redu je, pitanje je jeli zapravo istina da im Brčko distrikt duguje 700.000 KM, zar ne bi bilo logičko, kad ti neko počne dugovat da prekineš ugovor dok ti ne izmire taj iznos?
Valjda u ugovoru stoji rok isplate i ostali uslovi...

Ja da imam firmu i da mi neko duguje preko 100.000 KM pogotovo grad, bez ramišljanja bi prekinu ugovor.
Zašto bi poslovo ako sebe dovodim u opasnost i do prekida sa radom ili do bankrota?
Onda bi oni došli u nezgodnu situaciju (grad/vlada) zbog čega više nema jgp?

Do prije godinu dana nije bilo nikog mogao je tražit ako mu duguju pare i postavljat svoje uslove i zahtjeve.

Na kraju krajeva istinu znaju samo oni koji su dužni i koji su plaćeni da znaju.

Mi se možemo ovako prepirati i pisati svašta pet godina i da opet ne znamo istinu.

Lijep pozdrav za sve i mislim da je ova tema gotova.
(Dok neko ne iznese jasne dokaze i ne argumentira ih)

Sent from my SM-A536B using Tapatalk


Busfahrer

Po mom misljenju su se previse oslanjali na grad, nije mi jasno da su recimo ukinuli Bec, ta linija je svake nedelje bila puna

Manas

Pa grad je bio cist novac, i vjerovatno uz jos poneku liniju i vandredne voznje, bilo je dovoljno za njihove potrebe.

bus_2803

Citat: Busfahrer  u 07 12, 2022, 15:40:00 POSLIJEPODNE
Po mom misljenju su se previse oslanjali na grad, nije mi jasno da su recimo ukinuli Bec, ta linija je svake nedelje bila puna
Pogrešna osoba kad vodi firmu do svačeg dođe.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk


miko

Ovi sto su bili u Laseru od vodstva sad su prešli kod Dinamika da samo nastave sto su ovamo radili

Sent from my SM-A515F using Tapatalk


makljen1123

Meni nje jasno kako su ovi dobili  tender a vozila nisu imali ,prije neki dan sretoh tri Citara kod Modriče

Marko NS

Jesu oni vozili celi gradski prevoz ili samo skolski , i koliko je vozila bilo aktivno . Zanima me zbog toga sto se spominje cifra od 250.000 km na mesecnom nivou.
Hvala unapred :)

bus_2803

Nisu samo oni, nešto vozača što znam isto prelaze u Vienu a neki idu u penziju.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk


bus_2803

Dobijali su 250.000 KM mjesečno za prevoz učenika.
Dodatna zarada im je bila što prodaju karte.
Kada učenici ne idu u školu redukuju polaske a na nekim linijama i ne saobraćaju za vrijeme raspusta ili subotama i nedeljama (čak njih 19 od 35 linija).

Sent from my SM-A536B using Tapatalk


bus_2803

Citat: makljen1123  u 07 12, 2022, 17:30:59 POSLIJEPODNE
Meni nje jasno kako su ovi dobili  tender a vozila nisu imali ,prije neki dan sretoh tri Citara kod Modriče
Nije ni meni jasno, ali također vidio Mercedese (35 komada) i Volvo (6komada).

Sent from my SM-A536B using Tapatalk