Autobuske stanice

Autor The_Dubster, 23 10, 2015, 21:43:03 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

The_Dubster

Stara autobuska stanica Gračanica



Elvoo01

Ako je kiša autobus Globtoura ulazi na stanicu, ako ne pada onda staje kod EP benzinske :lipsrsealed:

The hicMe

Jedno vrijeme je APB ostavljao autobuse koje ne koristi na peronima koje koristi Globtur
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

mate

S obzirom da sam iz tog sektora - veoma zanimljiva priča i djelomično je svaka strana u pravu. Prvo ako Globtour ima registrirane linije sa uredno upisanom stanicom AK Mostar, dakle kolodvor je izdao suglasnost za pristanak autobusa, jer bez suglasnosti kolodvora ne mozes dobiti dozvolu (barem je tako po HR zakonima i pravilnicima). S druge strane - upravitelj kolodvora je isto djelomično u pravu, jer se moraju izvršavati obaveze prema kolodvoru (peronizacija i ostale usluge), ali tu naplatu mora riješiti na drugi način, a ne onemogućiti pristup autobusnom kolodvoru. Po meni veći je prekšraj to, jer s time potičeš prijevoznika da na crno kupi putnike kod svake bandere.

S Globtourom smo i mi imali sitnih problema, budući znaju i dan danas sa linijom Dortmund - Sarajevo istovariti putnike u Sl. Brodu, pa se dešavalo da putnike ostavljaju doslovno po cesti, pumpi u blizini AK i slično. Iako su zakonski tu u prekršaju što uopće kupe putnike za HR na toj liniji (sve posljedica kemijanja i presjedanja u GT), našao se zajednički jezik, te sad kad imaju takvu situaciju dođu ostaviti putnike na kolodvor.

S njima je barem bilo lako za dogovoriti, za razliku od tipa Jelinaka, Zelića i Hafeta - s kojima i dan danas imamo hrpu problema. Evo pr. Jelinak je u tjedan dana imao 3 prekšraja razne prirode, za koje su kazne paprene, a prijave se samo trebaju poslati u resorne službe - žao mi je što zbog većine odličnih vozača kod njih, probleme radi manjina (ista 3-4 vozača). Hafet za Makedoniju - kad ih upozoriš, isprave, jer znaju što ih sljeduje ako odluče ignorirati upozorenja, tako je Vector za KS morao naučit na teži način (nekoliko tisuća eura kazne u 2-3 mjeseca). Ipak glavni problem rade oni za koje misli da su najuredniji jer dolaze iz Švicarske - Zelić Reisen. To je onaj sindrom - odeš tokom 70.ih godina na Zapad i onda nama ovdje soliš pamet kako bi trebalo raditi i usputno varaš RH. Ali, ni njihovo neće biti vječno, ima lijeka i za njih.

Manas

#335
Inače izgleda da je Inspekcija u Sarajevu počela raditi svoj poso. Sada Kantic Line i Halilovic obavljaju svoje polaske sa Autobuske stanice, a ne kao prije ispred Željezničke stanice. Sa tog mjesta i dalje polazi Gold i oni Slovenci sto rade u kooperaciji sa Halilovicem.

U skorije vrijeme i Kantic će prebaciti svoje polaske sa Autobuske stanice Tuzla. Ostali su neki detalji da se riješe.