Autobuske stanice

Autor The_Dubster, 23 10, 2015, 21:43:03 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Manas

Zar je nije dobio PPZ na upravljanje?

The_Dubster

da nije poziv objavljen retroaktivno?

Dani

Nije. Poziv je bio prosle godine. I sad opet. Prosle godine je Zeni bio dao najbolju ponudu ali se (zbog Boga pitaj cega) povukao.

Poslano sa mog SM-A515F koristeći Tapatalk


Elvoo01

Šta je razlog da prevoznici sve više zabranjuju stanicama da prodaju karte,već se one moraju kupovati kod vozača?

Manas


Elvoo01

#215
Sad kad sam do Mostara isao, uvijek sam u Donjem Vakufu uzimao kartu na stanici, sad krenuo kaze kod vozača uzmi u autobusu,ne izdaju na stanici

Manas

Dugovanja stanice prema prevoznicima. U tom slucaju se karta kupuje kod vozaca sve do izmirenja dugovanja.

Marko_BL417


The hicMe

Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

The_Dubster

#219
Citat: mate  u 22 11, 2021, 22:48:44 POSLIJEPODNE
Meni nije jasno i ono što je Manas napisao - na koju foru pojedini prijevoznici u BiH kupe uredno mimo kolodvora putnike, da li im kakav zakon to omogućava ili

Pa zakon i ne dozvoljava kupljenje na pumpama, ispred tržnih centara i slično, ali nemaš inspekcije... tj. ono što postoji kaž njava uglavnom manje, a ove velike ne smije ni pogledat... kontaš


Uređivanje posta od strane moderatora Marko_BL417
Razlog uređivanja: prebacivanje objave u drugu temu

Surinam

U prevodu, para vrti gdje burgija neće.




Marko_BL417

Ako sam već iz grada koji ima autobusku stanicu, više bi mi kao putniku pasalo da međunarodnu liniju čekam na stanici a ne po pumpama i parkinzima

Ne vjerujem da je peronizacija problem jer na koridoru od BL do NS ima 11 autobuskih stanica (+ Novi Grad, Prijedor i Zrenjanin 14) i bar u slučaju Bočca ulazi se u svaku stanicu, a nemaju nešto putnika. Pa opet ne propadaju zbog peronizacije.

Manas

Inspekcija ne kaznjava nikoga. Ne moze veliki biti onaj koji ima npr dva autobusa i jedan kombi. Problem je kompletan nerad inspekcije.

Imamo primjer Sarajeva gdje na potezu Pofalici-Rajlovac godinama prevoze putnike sa T2 kombijima za 1 KM, idu par minuta ispred autobusa i kupe putnike.

Unatransport godinama u 19h vanlinijskim prevozom prevozi domace putnike i migrante za Sarajevo. Ima tu jos mnostvo primjera.

Marko_BL417

Na AS Banja Luka su odlučili da uvedu novogodišnju atmosferu već sada, pa se počelo sa kićenjem i ukrašavanjem čekaonice :)


Doki21

#224
AK Vukovar danas
s "prednje" strane

mjesto gdje su većinom parkirani autobusi Čazmatransa Vukovar,ali naravno može parkirati tko hoće

6 parkirnih mjesta koja su predviđena za autobuse koji su kao "turisti"na kolodvoru

kolodvor ima 10 perona(po meni dovoljno za Vukovarske potrebe,jer kao i u ostalim manjim gradovima većinom su prazni,jedino su puni u udarnim terminima kao npr.odlazak đaka kući)

veći dio AK Vukovar koji uključuje kafić i trgovinu