Magirus Deutz i TAM autobusi u BiH

Autor The_Dubster, 24 01, 2018, 20:29:41 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

The_Dubster

Eh ekipa, sjećate li se našeg Andreasa koji nam s vremena na vrijeme ustupi super sličice?

Njemu i njegovom jednm prijatelju sada treba naša pomoć, tačnije odgovori na dva pitanja.

Prvo pitanje je - ima li negdje u BiH Magirus autobusa? Nebitno da li su u voznom stanju ili su samo parkirani. Meni je odmah pao na pamet mali Magirus Autoškola u Brčkom, kao i onaj Seni bus. Ajmo mal oda se uključimo jel ima još koji gdje?.

Drugo pitanje - Ima li kod nas i dalje autobusa TAM 170A i 190A11 (koji imaju KHD motore kao i Magirus)?

Ajmo da pomognemo ljudima :D

m_junuzovic


Bzzz1

Fudex Brcko -R81
Štrbac Tours-R81??? Ne sjecam se tacno


The_Dubster

To je ovaj što je sad u Autoškoli.
A ko je Fudex iz Brčkog?

Senijev Magirus je u rashodu....



kako stojimo sa ovim TAMovima?

Bzzz1

Fudex je bila firma iz Brckog sto je vozila neku lokalnu liniju.Imali su tog Magirusa i narandzastog mercedes kombija.Magirus se jedno vrijeme prodavao na piku ne znam ima li ga jos.

Marko_BL417

Jedan TAM 190A11 ili 170A11 je bio u autoškoli Zoka iz Prijedora. To je onaj što ima dvokrilna vrata i otvaraju se ka vani.

The_Dubster

nabacajte sve slike što imate tih vozila :D

miko

Fudex vozio za Krajinovića jednu liniju iz Šatorovića ima i sad tog Magirusa sivog

The_Dubster


Bzzz1

#10
https://www.olx.ba/artikal/24803087/autobus-magirus-deutz/
Evo fudexa
Ima od Tamova i onaj od Autoskole Volan

O303_fan

Ja se sjećam da je prije 10-ak godina (možda i malo više), Terzić imao dva TAM-a. Jedan je bio bijeli 75 A5 ili A6 (nisam siguran, mada me više baca na A5), a drugi je bio sivi (najvjerovatnije) 130 A8. Sjećam se da je imao klizni prozor naprijed i iza njeg ulazna vrata za putnike.
Oba TAM-a su već odavno rashodovani.