Chat tema

Autor Amer, 29 08, 2017, 14:23:17 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

akz

Zar u vazecem BiH ZSPC nema termina zaustavljanje na siguran nacin bez ugrozavanja ostalih sudionika u prometu. Naime u HR ako te ulovi treptece zeleno mozes proci uz opravdanje da se nisi na siguran nacin mogao zaustaviti na semaforu...Zato intervali prije pustanja drugog smjera raskrizja budu i po par sekundi...

Marko_BL417

U našem zakonu:

Treptuće zeleno svjetlo - najava početka zabrane prolaza odnosno najava pojave žutog i crvenog svijetla

Žuto svjetlo - zabrana prolaza osim za vozila koja su na takvoj udaljenosti da se ne mogu zaustaviti na bezbedan način

Sad da li Sarajlije hvataju i na žutom, pošto čim krene treptati zeleno nalaze na kočnicu?

akz

To ti velim, ako je zuto, a ne mozes se zaustaviti, normalno da ces proci...u Zagrebu nitko ne staje na zuto ko je pred semaforom, pogotovo na avenijama, di je ogranicenje brzine 70 kmh...zato su cesti poguranci na semaforima, buduci oni koji dolaze u ZG ipak cesce staju na zuto, pa onda bude kabum...

Manas

#123
Slika samo na crveno kad se prodje provjereno. Na zuto koce iz predostrožnosti vjerojatno, i ja ako mogu bezbjedno stati na trepcuce zeleno, zaustavit cu se.


Marko_BL417

Jel zna neko gdje u kojoj prodavnici imaju da se kupe Setrine makete?

Irizar Century

U Bosni češ to teško naći i što ima nisu originali već neka sklepaština.

Najbolje ti je naruči iz inostranstva



Poslano sa mog SM-J400F koristeći Tapatalk

Armin Vučić

Marko_BL417

Jel zna neko jel u Zagrebu ima prodavnica Setrinih suvenira?

(Konkretno me interesuje privjesak kao što je ovaj: https://shop.setra.de/schlusselanhanger-k.html )

Našao sam nešto na Savici , a sam objekat mi izgleda kao stambena zgrada, ne djeluje mi da je prodavnica suvenira, a kamoli servis, više mi liči kao neko Setrino predstavništvo... A oni stavili da se tu nalazi servis... 

Pa sad jel tu ima i prodavnica Setrinih suvenira i ostalih originalnih stvari (odjeća, torbe itd)?

Marko_BL417

Ne zna niko? Znači da drugu kažem da ne znaju ni ovi koji su iz ZG-a

Čudno baš, ali reći ću mu

The_Dubster

Marko ti suveniri nisu kao obični suveniri pa da ih ima u svim suvenirnicama niti je isplativo kompanijama da otvaraju svoje komercijalne suvernirnice jer ne ide tog toliko da se isplati.

Koliko znam ni jedan jedini proizvođač nema svoju suvenirnicu u centru grada pa da se može kupiti sve na izvol'te...

To je uglavnom sve u online ponudi, pa ko voli nek naruči.

Samo pazite uslova dostave i poštarine jer su zimus na MAN stranici jakne bile čini mi se po 15 eura, a poštarina za BiH iznosila 70 eura....

Slavisa



Manas

Nasa logika, digni cijenu da bi imo vecu zaradu. Nije ni cudo sto su autoputevi u RS gotovo pa pusti.


The_Dubster

znaju li se cijene npr Tarčin-Zenica godišnje?

Manas

Mislim da nema godisnje cijene, nego koliko uplatis toliko trosis.