Diskusija o međunarodnim linijama

Autor Marko_BL417, 23 08, 2017, 15:30:07 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

mate

Što se tiče Flixa i uništavanja prijevoznika ima istine u tome definitivno - najbolji primjer je AP Imotski u Hrvatskoj. Ekipa koja je imala jake linije iz ZG prema jugu, kao i jaku liniju IM - OS, na opće iznenađenje od svih je završila u rukama Flixbusa. Međutim par mjeseci kasnije su se vidjeli pravi razlozi toga - ime AP Imotski je potpuno nestalo s dozvola i autobusa, sve je to postalo Flixbus, jedno vrijeme su još vozili te linijie, međutim danas je to sve podjeljeno među drugim prijevoznicima. Ekipi iz AP Imotski je ostalo samo nešto lokalnih linija, te školski prijevoz.

Pojedini prijevoznici tipa Vinceka i Kneževića su se uspjeli naći u Flixu te su i uspjeli dobro profitirati od toga. Slavonija Bus je ni na nebu ni na zemlji što se tiče Flixa, trenutno je u fazi da od Flixa nema baš puno posla, pa se gura po raznim tenderima duž dobrog dijela kontinentalne Hrvatske. Ostali manji prijevoznici što voze za Flix su se nekako našli, jer i njima nije bio glavni prioritet Flix, već turizam, Flix je samo njima pokušaj dodatne zarade, pogotovo sad dok se čeka pokretanje turizma pogotovo s gostima iz Amerike i dalekog Istoka.

2 primjera koja su se odbila Flixu u HR - Clissa koja je imala uhodanu liniju ST-ZG-ST, nije pristala na Flixove uvjete i ajmo reći ucjene, te je mirno prodala liniju Flixu, i okrenula se u potpunosti turizmu, gdje su nastavili jako dobrim ritmom, te Puntamika Line čiji je gazda rekao da nema šanse da će ući u taj sistem Flixbusa. I dalje na svojim linijima ZD-ZG-ZD, te ZD-ST-ZD imaju jako dobar broj putnika, bez obzira na jaku prisutnost Flixa na tim linijama.

Marko_BL417

Citat: mate  u 19 01, 2021, 07:11:32 PRIJEPODNE
Ekipa koja je imala jake linije iz ZG prema jugu, kao i jaku liniju IM - OS, na opće iznenađenje od svih je završila u rukama Flixbusa.

Nisam znao da Flix vozi unutrašnje linije, vidio sam par puta (zadnji put krajem septembra) Centrotransa na AS BL oko 16:20, bio je novi Tourismo sa Flixovom šemom, sad nisam siguran koja je bila linija, da li iz Zagreba za Sarajevo, nisam siguran, nisam vidio tablu, ali najbliže mi je tom polasku u BL u 16:45 iz Zagreba za Sarajevo

Smije li prevoznik sa busevima u Flixovoj šemi raditi vanredne vožnje u unutrašnjem ili međunarodnom saobraćaju za svoju i druge turističke agencije?

Surinam

Ima slika na forumu, flixbus busevima cts radio Bugojno.

The_Dubster

ovo ti je sad situacija daj šta daš. Nema više razlike FLix ne Flix, CTS vozi sa busevima gdje stigne.
Neki dan je slikan i VDL Flix u Srebreniku na domaćoj liniji vjerovatno za Brčko ili Gradačac ne znam.

ja5ko

Citat: Marko_BL417  u 20 01, 2021, 13:48:31 POSLIJEPODNE
Citat: mate  u 19 01, 2021, 07:11:32 PRIJEPODNE
Ekipa koja je imala jake linije iz ZG prema jugu, kao i jaku liniju IM - OS, na opće iznenađenje od svih je završila u rukama Flixbusa.

Nisam znao da Flix vozi unutrašnje linije, vidio sam par puta (zadnji put krajem septembra) Centrotransa na AS BL oko 16:20, bio je novi Tourismo sa Flixovom šemom, sad nisam siguran koja je bila linija, da li iz Zagreba za Sarajevo, nisam siguran, nisam vidio tablu, ali najbliže mi je tom polasku u BL u 16:45 iz Zagreba za Sarajevo

Smije li prevoznik sa busevima u Flixovoj šemi raditi vanredne vožnje u unutrašnjem ili međunarodnom saobraćaju za svoju i druge turističke agencije?
12.01.2021
Linija Sarajevo Gradacac
https://i.postimg.cc/mD7Tgrbt/IMG-20210112-123528.jpg

Daniel12

Citat: Marko_BL417  u 20 01, 2021, 13:48:31 POSLIJEPODNE
Citat: mate  u 19 01, 2021, 07:11:32 PRIJEPODNE
Ekipa koja je imala jake linije iz ZG prema jugu, kao i jaku liniju IM - OS, na opće iznenađenje od svih je završila u rukama Flixbusa.

Nisam znao da Flix vozi unutrašnje linije, vidio sam par puta (zadnji put krajem septembra) Centrotransa na AS BL oko 16:20, bio je novi Tourismo sa Flixovom šemom, sad nisam siguran koja je bila linija, da li iz Zagreba za Sarajevo, nisam siguran, nisam vidio tablu, ali najbliže mi je tom polasku u BL u 16:45 iz Zagreba za Sarajevo

Smije li prevoznik sa busevima u Flixovoj šemi raditi vanredne vožnje u unutrašnjem ili međunarodnom saobraćaju za svoju i druge turističke agencije?
Naravno da smije.
Eto šta se tiče linija. Recimo Vincek ima liniju Varaždin Zagreb Split to je samo jedan primjer.
Mi smo vozili Berlin Munchen i Berlin Hamburg a u Austriji Graz Beč

Marko_BL417

Puno hvala na odgovorima, sad kad ste me podsjetili slikom VDL-a skonto sam da sam ga jednom vidio i na SA-BL, a mislim da sam i Ayatsa vixio jednom, bio je parkiran na ASBL ali nije imao relacijsku tablu

DWProski

Ako ćemo sve i pomenuti, Centrotrans često vrši prijevoz radnika Bosnalijeka sa Futurom/Coachom u Flixbus šemi.

Manas

Cim su ta vozila polijepljena u Flix shemu, mogla su se vidjeti na prevozu radnika, linijama za Zenicu i Bihac, tako da mislim da ugovorom nije definisano samo da rade Flixove linije.

nick

Pa sve to samo Flixu ide u korist. Besplatna reklama

Daniel12

#145
Citat: Manas  u 20 01, 2021, 21:12:34 POSLIJEPODNE
Cim su ta vozila polijepljena u Flix shemu, mogla su se vidjeti na prevozu radnika, linijama za Zenicu i Bihac, tako da mislim da ugovorom nije definisano samo da rade Flixove linije.
Ne nije definirano.
Recimo u Njemačkoj i Avstriji ide trošak naljepnic i lijepljena na teret podvozarov. Zato i puno firm stavi samo ovo malo naljepnico Flixbus

Busfahrer

#146
Da li je neko pratio kakva je situacija ove sedmice sa putnicima?
Ne hvale se prevoznici po FB dodatnim autobusima

akz

Iskreno mislim da se nije nitko ni imao s čime hvaliti. Netko bi rekao za razliku od prošle godine, barem se kotači vrte.

Koliko sam popratio, ništa specijalno nije ni bilo, čak ni višesatnih kašnjenja linija sa Zapada kako je znalo biti u ovom periodu.
Prijevoznici u HR su silom prilika imali više autobusa, a to je sve radi famoznog Stožera i korona mjere gdje se ne smije puniti više od 40 % kapaciteta autobusa. Do prije 10ak dana velika većina prijevoznika je krcala jedno 3/4 busa, da bi se zaprijetilo prijevoznicima da će ostati bez državnih potpora ako nastave kršiti tu mjeru. Kontrole su unazad nekoliko dana bile pojačane kod nas na AKZ, i u petak u najvećoj frekvenciji polazaka pa i jučer. Tako vam je pr. Panturist imao 5 buseva u 17.00 na liniji ZG - OS u petak, putnika je očekivano manje, ali zbog ove mjere broj autobusa koji ih prevoze je praktički skoro i isti kao i u starom normalnom.
Ino linije ništa posebno, pojačan broj putnika, ali bez dodatnih autobusa.

Busfahrer

Zanimljivo za Bozic je i islo koliko toliko, ali sada izgleda nista

mate

#149
Citat: Marko_BL417  u 10 05, 2021, 18:01:45 POSLIJEPODNE
Juče otišlo 88 putnika za Novi Sad preko GP Gradiška. Išli 431 i Sprinter

A u pola 12 koridorom (isto juče) otišla 417 HDH, na Rači bili puni do posljednjeg mjesta

Lako vama nabijati takve brojke kad nemate svemoćni Stožer Civilne zaštite i nelogične mjere, zamisli da S431 DT može primiti 33 putnika max., a Sprinter 9 putnika...e takva je situacija kod nas u HR...Ljudima se ne da se normalno radi.
I da zanimljivo je da trenutno nema ni jedne linije BIH-SRB via Bosanski Brod. Neobas/Golubic/Lasta su nesto bili krenuli voziti, pa su odustali, a Bočac i Mrkonjić više od godine ne održavaju Šipovo - NS (via Bos. Brod)