Autobuske legende

Autor The hicMe, 14 08, 2017, 03:05:18 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

The hicMe

Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Marko_BL417

https://facebook.com/groups/797467593664065/permalink/4082002938543831/

Ne znam da li ćete vidjeti ovaj video jer ne znam da li je fb grupa u kojoj je postavljen javna ili privatna, ako ne vidite pošaljite zahtjev za priduživanje, grupa se zove Istorija javnog gradskog saobraćaja u Beogradu, ima svega od Vardara do Triglava, a mislim da ima par starih G&S-a

damir fido

Slike stare nekoliko sati a poslao drug iz Minhena sa sajma automobila.








The hicMe

Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

The_Dubster

gdje si slikao ovog?
slikao sam ja davno na početku "karijere" jedan ovakav

The hicMe

Odmah pored Zenijeve garaže, nešto je vezano za Željeznice nisam zapamtio tačno, možda se Belmin sjeća 
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

The_Dubster

mislim da sam ja tog istog onda slikao u SA, isto je nešto bilo za željeznice

Servistrans_belmynn

Evo ga, ne sjecam se ni ja kako je tacno pisalo..


The_Dubster

Saviem S53 R

samo dok uhvatim vremena, da nađem u svojoj arhivi jesam li i ja taj slikao bus dok je bio u Sarajevu.

Servistrans_belmynn

Pored servisnog centra zeljeznica u Mostaru






Manas



The hicMe

Iskreno se nadam da će neko od naših prijevoznika kupiti ovaj autobus i uraditi potrebnu restauraciju. Bilo bi šteta da nakon toliko godina se vrati u neki muzej u Njemackoj
https://www.olx.ba/artikal/51315384/autobus-mercedes-benz/
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

The_Dubster

Slažem se sa Mehićem, ovo bi bilo ekstra.
A mislim da ne bi ni restauracija bila skupa, jer se čini bus u dobrom stanju za godine.

E drugo je sad što su kod nas ljudi neosjetljivi na ovo i ovakve stvari nit imamo kakav Tehnički ili Saobraćajni muzej pa da ovo oni kupe...

Servistrans_belmynn

Nisam bio siguran u koju bi temu ali eto neka ovdje. Danas sam na pijaci kupio knjigu sa svim njemačkim autobusima od 1895 do 1996. Zanimljivo je čak da sam dobio i originalni račun iz 96-te, kada je ova knjiga plaćena 98 njemačkih maraka. Ako vam bude zanimljivo mogu poslikati dosta autobusa ali evo za početak mališani, karoseristi koji nisu svrstani u posebne proizvođače