ZET, Zagreb (HR)

Autor buSHunter795, 21 10, 2015, 07:01:44 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Manas

Solaris je u gradovima Zapadne Evrope zastupljen gotovo isto kao MB i MAN, tako da o kvaliteti ne treba sumnjati.

sniff


mate


mate


mate


Servistrans_belmynn

#95
Evo sad vidim da je ovo taj jubilarni 1000. post


MAN Truck bus

#96
Jučer i danas u Zagrebu se održava Snježna Kraljica. Jučer sam bio prisutan te napravio krug od Mihaljevca do Ženskog sedla i nazad te usput nešto fotografirao. Nisam htio fotografirati na Mihaljevcu s obzirom da je bilo puno ljudi, a malo prostora za slikanje. Jedan dio fotografija je nastao kod Doma Željenzničara, a drugi kod Ženskog sedla tj. zadnje postaje.

Par fotografija sa Doma Željezničara:








Iz nekog nepoznatog razloga ne mogu staviti novi post, pa stavljam ovdje.

Zatim sam došao do Ženskog sedla te tamo okinuo par fotografija:












To je to od fotografija, nadam se da vam se dopadaju.


P.S. Ne znam zašto su fotografije ovako male, na računalu su normalnih dimenzija, a kod uploada nisam odabrao ovu mikro veličinu.

The_Dubster

ubuduće kopiraj link Hotlink for forums, pa će biti ok rezolucija

MAN Truck bus

Ispričavam se, no ja sam pustio forumskoj automatici da stavi link.

The_Dubster

nemoj viši, idi na ručno, vidiš da ova automatika nije pouzdana

mate


Marko_BL417

Zagreb je izrastao iz dva naselja na susednim brdima – civilnog Gradeca i crkvenog Kaptola koji čine jezgro današnjeg Zagreba kao njegov Gornji grad, a prvi put u pisanim izvorima spominje se davne 1094. godine, kada je utemeljena Biskupija.

O nastanku imena grada govori legenda prema kojoj je ban, prolazeći sa svojom vojskom ovim krajevima, umoran i žedan, naređuje lepoj devojci Mandi da donese vode s izvora.

Ban joj je rekao: ,,Mando, dušo, zagrabi", a u spomen na tu legendu, na glavnom gradskom trgu – Trgu bana Josipa Jelačića danas postoji fontana koja se zove Manduševac.

Na slici - Zagreb, 70-tih



Izor: instagram.com (@yugo.nostalgia)

mate


mate


mate