Kantić touristik, Tešanj - Razno/Diskusije

Autor Semir, 17 10, 2015, 17:41:59 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 8 Gosti pregledava ovu temu.

Marko NS

Hvala na odgovorima , svakako ce biti zanimljivo videti koji ce doci na kraju.

The hicMe

#61
Citat: Marko_BL417  u 09 09, 2017, 00:19:34 PRIJEPODNE
E ovako, 6.9. (prije dva dana) uslikah Setru 517 HDH na parkingu AS







Danas (8.9.) oko 18:30 vidjeh S 517 HDH na odlaznom peronu. Obično autobus za Njemačku dolazi oko 19:00 pa sam mislio da je ovo ta novootvorena linija za Švicarsku što sam je slikao prekjuče, a da će autobus za Njemačku doći kasnije, kad i treba doći (oko 19:00 dakle). Prišao sam autobusu i vidio sljedeću liniju:



Dakle niti Jajce - Lausanne, niti Sarajevo - Frankfurt, nego Jajce - Frankfurt

Bus iz Sarajeva za Frankfurt nije došao, a Beč je i došao i otišao po redu vožnje (došao oko 19, a otišao u 19:25).

Vjerovatno su putnici iz Sarajeva za Frankfurt išli linijom Sarajevo - Beč, pa presjeli u ovaj Jajce - Frankfurt (koji je napominjem, oko 18:30 bio na stanici a u 19:20 otišao), šta je onda sa linijom za Švicarsku?!?

Napominjem, slikano je u dva različita dana zadnja slika je od 8.9. a prve tri od 6.9.

Od kad imaju ovu Setru? Nemamo je u VP?
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

nick

Otprilike dvije godine je kod njih.
Sto se tice tih linija, za Laussanu ide cetvrtkom i nedjeljom i krece oko 15:00 iz Banja Luke.
A za Frankfurt bus koji krene iz Sarajeva ne ulazi vise u Banja Luku, vec iz Prnjavora ide direkt za Gradisku. Banja Luku kupi taj bus iz Jajca. Za Bec je sve po starom.

Busfahrer

Zar imaju toliko putnika da ne spajaju linije iz Sarajeva i Jajca za Frankfurt?

noriscace

5.9. isto čudna situacija 417HDH bila na stanici na odlaznim peronima bez table i onda oko 19 i 10 stiže 517HDH sa tablom Jajce-Frankfurt i jedan vozač je prešao u 417 ubacio tablu Sarajevo-Beč i par putnika je presjelo iz jednog u drugi bus i krenuli oba oko 19 i 20.. Imaju dosta putnika bar što sam ja do sad upratio, nekidan oko 40ak (radni dan) je bilo na liniji Jajce-Frankfurt..

Bzzz1

Sta je bilo od kanticevog bijelog  spacelinera

Irizar Century

Zna li neko kad i ukoliko se mogu sresti njihove Setre na AS Jajce.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Armin Vučić

piksi007

Zanima me jedna stvar kod ovih Kantića.. Zašto im piše na svakom busu 2300V a nema svaki bus utičnice, ili to nema veze s utičnicama?

The_Dubster

Marketing  ;D

onaj koji ima ima, a koji nema, a ima reklamu... pa reklamira onaj bus koji ima utičnice :D


nick

Ja mislim da nema vise njihovog busa, s kojim se ja nisam vozio. I moram reci da je razmak izmedju sjedista u novim 431-DT stvarno katastrofa, uzas! Kod 517-ki HDH nesto bolje, ali opet premalo! Izgubise ovako mocna vozila smisao. Stariji busevi imaju dosta vise prostora za noge, recimo 417 HDH na njemackim tablama fantazija putovati u njoj. Nadam se da ce firma malo razmisliti o ovome, nisam ja jedini koji se zali.
Inace, jucer su imali preko 700 putnika za Njemacku i sve je po obicaju proslo extra! Organizacija, vozaci top 👍🏻
Osim pomenutog razmaka izmedju sjedista

Marko_BL417

Mislim da rukovodstvo firme ne prati internet forume, veća vajda bi bila da im ovo napišeš na mail i pošalješ...

Marko NS

#72
 Setra je dodala po nekoliko sedista u standardni paket u Seriju 500 (moze da se poruci ko hoce) kad se uporedi sa prethodnim modelima . A da uzima sa rasporedom Sedista od 4 zvezdice ne bi se isplatilo , ima se od 2 do 6 sedista manje a nece niko za to ekstra da doplati .  :D
A sad mozda je i do sedista ima i njih udobnih kod Setre  :D

Dani

Svatite da vecinom rade linije. Znaci ne turizam. I trebaju im komercijalna vozila. Sta hocu reci, vozil koja imaju sto vise mjesta jer imaju dosta putnika.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk