Kantić touristik, Tešanj - Razno/Diskusije

Autor Semir, 17 10, 2015, 17:41:59 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 35 Gosti pregledava ovu temu.

nick

Ako nisu nesto promijenili, uvijek su vozili Švicu preko Italije, na Como-Milano pa dalje...

Marko NS

Akz
Nisam znao da idu na HR i SLO mislio sam da idu trajektom preko Neuma. Ti cekaj na Autoputu kod Zagreba kad idu preko HR , pa mi javi kad bude isao da ga cekam u Baselu  ;)

Nick
Hvala na odgovoru , cudi me da idu na Italiju ali dobro sta da se radi onda kad je tako :)

akz

Bravo za podjebavanje...
Fino sam napisao da prvo provjeriš trasu linije, jer iz ekonomskih razloga, dosta linija iz CH ka ovim prostorima ide na Italiju, pa dalje SLO i HR, a ti tako odgovoris...Nick je i napisao rutu kojom idu...
Meni oni nisu interesantni, uzgred ih ne viđam ni na radnom mjestu jer još nisu krenuli sa Zenica - Zagreb linijom...

nick

Ne znam, meni je prirodnija ta ruta nego preko Austrije, jer pokrivaju citavu Švicarsku, prvo Lugano pa hajmo dalje. Za zapadnu CH Lausanne i Ženevu ima posebna linija ako se ne varam, dobro su oni to razradili. Do Covida su jedini vozili svakodnevno za CH.

Marko NS

#304
Akz
Vi ste gore bas bili ozbiljni kad se podsmevate na pitanje i nudite da idem 350 km da ga slikam u Basel. Valjda mozete da istrpite malo ironije sa moje strane kad ja mogu sa vase strane.

Nick
Mislio sam da idu preko Austrije posto inace zaobilaze Cirih ako idu na Milano , ali ne bitno svakako hvala na odgovoru. Steta sto necu moci da ga uslikam zato sam i pitao. I sad je Svajcarska otvorena i za BIH i SRB jedino prevoznici koji rade Svajcarsku ne moraju da strepe od prepreka.

akz

@Nick pojedini prijevoznici znaju ici i rutom Basel - Zurich - St. Gallen - Lindau - Memmingen - Munchen - Salzburg - i dalje prema ovim prostorima.

Do prije nekoliko godina ruta preko Italije nije bila toliko česta na ovim prostorima, a sad praktički većina prijevoznika tako vozi, pr. krenu iz Basela (ili idu na Zurich pa Luzern i prema ITA), ili iz Basela direkno prema Luzernu (a neki kombi dovuce putnike iz ZH i SG), kombinacija ima mali milijun.

Sto se tiče Ženeve i Laussane, jedna lijepa trasa ugodna oku, prvo uz Ženevsko jezero, pa planinski dio Švicarske (i blizina i Francuske a i Italije), onda u Italiji prolazak kroz prekrasnu Valle d'Aosta prema Milanu, Veroni, Padovi i dalje prema Sloveniji..tu sam rutu imao priliku proći prije nekih cca.2.5 godine, na putovanju pa mi je ostala u sjećanju...

Marko NS

#306
Slazem se ali OpTop, Bogojevic i Resava i Zoran Reisen na primer idu na Innsbruck zato sam i pitao.
Osim toga najveca koncentracija EY XU Stanovnistva u Svajcarskoj je od St Gallena preko Ciriha do Basela zato sam mislio da idu ovom Trasom.
Nista onda neka ga makar neko uslika u Bih ili da imamo srece pa da ga Mate uslika.

akz

Idu, zato sto s tim linijama odu prema Mađarskoj i onda na Horgoš ili Kelebiju u Srbiju, tu je onda ruta kroz Austriju isplativa...

To ti je praktički slična stvar sa linijama koje idu sa Istoka prema EU - dio ih ide na Bajakovo i HR-SLO, a dio ih ide na Horgoš ili Kelebiju i H-A i dalje...

Marko NS

Shvatam ja to sve gde ko ide na granicni prelaz dali Kelebija, Horgos ili Backi Breg to mi nije toliko bitno kao da je najveca eks yu populacija  u ovom delu svajcarske prema Austriji ili Nemackoj zato sam mislio da idu na Innsbruck, zato neka ga neko slika ko moze  :)

mate

Citat: Marko NS  u 28 09, 2020, 21:44:29 POSLIJEPODNE
Slazem se ali OpTop, Bogojevic i Resava i Zoran Reisen na primer idu na Innsbruck zato sam i pitao.
Osim toga najveca koncentracija EY XU Stanovnistva u Svajcarskoj je od St Gallena preko Ciriha do Basela zato sam mislio da idu ovom Trasom.
Nista onda neka ga makar neko uslika u Bih ili da imamo srece pa da ga Mate uslika.

Danas je u kadru zavrsila S416 GT-HD/3 na CH regama...Kako se veli - vise sreće drugi puta ;D
Inače vidi se da je CH otvorila granice, odmah pojačano buseva iz CH prema EX YU...

Marko NS

Nema veze bolje ista nego nista mozda bude sledeci put bitna je volja.
I iz Srbije idu vikendom po dva busa i opet idu i na HR i na HU zajedno  :)

mate

A jbg, vidjet ćemo što će biti...

Falilo mi je ljetos gužvi na INO linijama, u srpnju svi kad idu kući linije kasne po nekoliko sati, dok se u kolovozu situacija okrene kad svi idu nazad na Zapad...znam da na Bajakovu bude buseva koji kasne i po 12 h...

nick


Marko NS

nick
Ja bi rekao da je promenila tablice samo ne izgleda mi kao da je prinova.

Surinam

Kako ide ovo sa vozačima, jel dvojica voze od Mostara do Ahena, il se negdje mjenjaju, jer sigurno krše zakon satnice?
Naravno, pitanje važi i za ostale linije.