Kantić touristik, Tešanj - Razno/Diskusije

Autor Semir, 17 10, 2015, 17:41:59 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

nick

#285
Ma sva 4 busa puna ko šibica. Nije obavezno drznje odstojanja na redovnim linijama, samo maske.
Ako se vozovi i avioni smiju napuniti, sto ne bi i busevi!

The_Dubster

kaže mi jedan vozač da mu je autobus vraćen sa Slovenske granice jer je bio pun ko šišana i bez razmaka pa su morali nekim okolnim putevima da krenu...

ali bio sam u žurbi pa nisam pitao jel to bilo na liniji za ili iz Njemačke..

Busfahrer

U Njemackoj nije obavezno rastojanje, samo u turizmu, ali i to ukidaju od 22.06. izgleda

Surinam


nick

Od danas svaki dan, po uobicajenom redu voznje. Jedino Švica nije svaki dan, cini mi se cetiri puta sedmicno.

The hicMe

#290
16.06.2020 - Aktuelna informacija o normalizaciji međunarodnih linija
www.kantic.ba/vanredno/

Cijenjeni putnici obavještavamo Vas da od danas (16.06.2020) počinju sa radom saobraćati naše redovne medjunarodne linije za zemlje EU i to za Njemačku, Austriju, Švicarsku, Holandiju i Belgiju u redovnim terminima.

Iz Bosne i Hercegovine za Njemačku i iz Njemačke za Bosnu i Hercegovinu svaki dan vozimo na relacijama:
ZVORNIK - FRANKFURT
SARAJEVO - DORTMUND
SARAJEVO - FRANKFURT
MOSTAR - AACHEN
i to gradove: Freilassing • Rosenheim • Munchen • Augsburg • Ulm • Stuttgart •Pforzheim • Karlsruhe • Heilbron • Mannheim • Frankfurt am Main • Koln • Aachen • Dusseldorf • Duisborg • Essen • Oberhausen • Dortmund • Passau • Deggendorf • Straubing • Regensburg • Wurzburg • Kassel • Gottinggen • Hildesheim • Hannover • Hamburg • Ingolstadt • Nurnberg • Hof • Dresden • Berlin • Ravensburg • Friedrichshafen • Meersburg • Uberlingen • Radolfzell • Singen • Tuttlingen • Schwenningen Villingen • Wiesbaden • Mainz • Kaiserslautern • Saarbrucken • Merzig • Luxemburg

LINIJA SARAJEVO - HAMBURG
(polazak iz BiH utorak, četvrtak, subota, nedjelja)(polazak iz Hamburga ponedeljak, srijeda, petak, subota)

LINIJA SARAJEVO - BERLIN
(polazak iz BiH srijeda, četvrtak, subota)(polazak iz Berlina utorak,petak,subota)

LINIJA SARAJEVO-CALW/BODENSEE
(polazak iz BiH četvrtak, nedjelja)(polazak iz Bodensee utorak, petak)

IZ BiH ZA ŠVICARSKU
(srijeda, četvrtak, subota, nedjelja)(Lugano • Bellinzona • Altdorf • Luzern • Zurich • St.Gallen • Basel • Gunzgen • Solothurn • Dettingen • Bern • Kerzers • Murten • Neuchatel • Yverdon • Lausanne • Geneve)IZ ŠVICARSKE ZA BIH(ponedeljak, utorak, petak, subota)

IZ BiH ZA GRAZ/WIEN(četvrtak, nedjelja)

IZ GRAZ/WIEN ZA BiH(ponedeljak, petak)

⛔️ VAŽO - VAŽNO - VAŽNO - VAŽNO ⛔️
✅ Za Njemačku isključivo mogu putovati putnici sa važećom putnom ispravom (viza, boravak, radna dozvola).
✅ Putnici koji imaju zelju/potrebu da putuju iz BIH za Njemačku a posjeduju BH pasos bez vize mogu na sljedeći način:1. Garantno pismo (Verpflichtungserklärung) vadi se u landratsamt2. Pozivnica od firme(termin za posao)
✅ Turistička putovanja nisu dozvoljena, te prevoznik ne snosi nikakvu odgovornost ukoliko nekome od putnika ne bude dozvoljen prelazak granice.
✅ Ulazak u BiH je odobren svim osobama koji imaju BiH/Hr/Srb državljanstvo .
✅ Po naredbi svih civilnih stožera i svjetske zdravstvene organizacije (WHO) obavezno pridržavanje aktuelnih naredbi i preporuka (socijalna distanca, maska, dezinfekcija ruku i sl.)

☎️ Brojevi telefona naših agencija se nalaze u dnu naše stranice ili pozovite našu podršku korisnicima u BiH na +387 62 808 404, odnosno putem e-maila na podrska@kantic.ba

OSJETI RAZLIKU PUTOVANJA
KANTIĆ TOURISTIK
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

nick

#291
Vidio sam novog Tourisma na Bregani, ali je bijel sa njihovom šemom, vjerovatno su ga oblijepili folijama. Nisam neki ljubitelj Tourisma, ali u njihovoj šemi izgleda top! Na CH tablama je

nick

#292
Citat: Marko_BL417
Slike spoljašnosti ovaj put neću postavljati jer sam pravio video a isječci nisu baš kvalitetni, pa se samo nadovezujem na Arminovu sliku iz prethodnog posta
[img width=800,height=600]https://i.postimg.cc/kGjHKJkH/20200717-184708.jpg[/img]

[img width=800,height=600]https://i.postimg.cc/j5c3Yqdj/20200717-184731.jpg[/img]

[img width=450,height=600]https://i.postimg.cc/KYXHnsHm/20200717-184736.jpg[/img] [img width=450,height=600]https://i.postimg.cc/15t2PFF1/20200717-184747.jpg[/img]

Ostavljam link ka slikama spoljašnjosti od ranije:

https://www.forum.bhbus.ba/index.php?topic=9.msg29531#msg29531

Pozdrav vozačima, posebno Bojanu, jaranu iz MiG Toursa. Puno hvala i Arminu koji mi je na vrijeme javio da bus ide u smjeru ka Banjaluci :-)

Pretpostavljao sam da je ex Flixbus, sad znamo!

Marko_BL417

#293
Jel moguće da njihova 531 ima 83 sjedišta (83+1+1) jer ako uzmemo u obzir da u 516-kama Flixovim ima red manje, kontam da je 83 u spratnoj nešto "puno" za Flix

Daniel12


mate

Kao prvo, Irizaru svaka cast na slici, čak i fino se kiša uklopila u sliku.
Što se tiče bivšeg vlasnika, vjerojatno je jedna od prvih S531 DT, netko tko ju je izvozao godinu-2 na Flixu i onda proslijedio dalje...

Marko NS

Odlicne slike i od strane Irizara i Marka sve pohvale :)
Na slikama iz Decembra od Marka se moze videti da je presla samo 63.000 km i da je moja predpostavka najrealnija da je bus bio verovatno narucen za nekoga i da ga posle ta firma nije uzela i da je onda ponudjena Firmi Kantic od strane EvoBusa. Sa takom malom kilometrazom niko ne prodaje bus osim ako ode u stecaj pa mu banka oduzme.
83 je 3 zvezde standard za 531 DT i dosta njih koristi to , nema vise ni u Flixu mnogo zahteva bitno je da se vozi a i slabo ko hoce da ulaze u neki ekstra luksuz kad nema od koga da naplati to.

Marko NS

#297
https://www.omnibusrevue.de/nachrichten/management/kommentar-der-woche-der-zaehe-wiederanlauf-2644139
Znaju i najpoznatije Nemacke Bus Novine ko je najpoznatiji prevoznik sa ovih prostora i sa najboljim voznim parkom  ;D
Ako se nekom ne svidi online prevod rado cu prevesti tekst u kratkim crtama , inace tema teksta je povratak u normalu  :D

Marko NS

#298
Jedno pitanje ,dali neko zna ili ima poznanstvo u firmi da mi sazna kojim danom ide novi Tourismo na liniji BIH-CH-BIH i oko koliko sati je kod Innsbrucka , ne mora tacno vreme makar oko koliko mu je polazak ako nista. Voleo bi da ga uslikam  :)
Unapred zahvalan  :)

akz

Prvo provjeri da li linija uopce ide preko Innsbrucka ;D
Dosta linija iz CH ka ovim prostorima ide via Italija - Slovenija - Hrvatska... ;D
Najbolje kad ga želiš slikati odi u Basel pa slikaj ;D