Globtour - Razno/Diskusije

Autor Semir, 18 10, 2015, 18:49:49 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 9 Gosti pregledava ovu temu.

Marko_BL417

Jel može vrijeme vožnje iz D. Vakufa (ili ako ne idu na DV onda iz Mostara) na liniji Zenica - Dubrovnik i obratno i kojim danima ide

The hicMe

Zenica-Dubrovnik polazak iz Zenice u 7:10h, to je sve što znam.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

mate

#167
Citat: The hicMe  u 07 05, 2023, 23:20:56 POSLIJEPODNE
Mislim da ide ovako:
Ulcinj-Dubrovnik
Dubrovnik-Zenica
Neum-Vinkovci
Dok su vozili sa autobusima na Hrvatskim registracijama donekle je bilo regularno, a iz Ulcinja je veza dalje za Njemačku.

U pravu si za 1. i 3. dozvolu, za ovu u sredini nisam siguran...al uglavnom žešća kemija na liniji. Nama je dan naputak za prodaju karata da ako putnici idu do Neuma dajemo jednu kartu, tipa SB - Mostar, ali ako idu dalje od Neuma, onda je procedura sljedeća jedna karta je SB - Neum, a druga je Neum - Ulcinj (ili dokle putnik već ide).

A razlog radi vožnje na BiH tablama je sljedeći - porez koji moraju plaćat busevi na stranim tablicama prilikom napuštanja BiH na granici. Sad kad voze s BiH tablama to ne plaćaju

Marko_BL417


Manas

#169
Citat: Marko_BL417  u 18 11, 2023, 23:56:30 POSLIJEPODNE
Jutros u Sarajevu, liniju nisam vidio, kao ni da li je odlazak ili dolazak, slikano oko 6 (na zadnjoj šajbi ima znak za prevoz djece možda je i neka vanredna sa školarcima pa parkira na stanici)



Sarajevo-Split u 06h

damir050

Zaboravili  da  smotaju ,Kada su  djecu  vozili , Desava se

The_Dubster

Citat: The hicMe  u 05 08, 2024, 12:05:41 POSLIJEPODNE2023. garaža u Kiseljaku








ja prije 10tak dana prolazio tu pored, skoro pa identično stanje i raspored  :grin:


inače, mislim da im je stiglo 4 ili 5 novih spratnih Mota koje za novinu imaju kamere umjesto retrovizora

The hicMe

Samo se smjenjuju veliki autobusi na rashodu tako iza hala, kombiji leže crknuti ovako bar 3-4 godine. Generalno rasulo još uvijek kao posljedica korone, teško će biti upratiti vozni park jer je puno rashoda i promjena tablica.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

The_Dubster

 jako jako teško... Da odeš u bazu u Međugorje popisati rashodovana auta dole treba ti jedan dan... posebno još sa prelijetanjem sad buseva sa HR na BH tablice, ali eto potrudićemo se koliko možemo.

Čuo sam da ako stignu još neki busevi u Croatia bus, da će ovdje biti prebačeno još par starijih Volva ili Siderala

Busfahrer

U ponedeljak ujutru oko 4 sata u Zupanji na semaforu prije GP ostao u kvaru Sideral sa Touring logom?
Koja je to linija, Dortmund-Tuzla? Jer na GP je bio Tramsturist iz Njemacke
Zanimljivo bus je vec bio natovaren na vucninkamiom a ljudi su cekali kraj puta

The hicMe

Sarajevo-Koper ide na Županju, stiže oko 3h ujutro u Ljubljanu, tako da ako je bio već natovaren na kamion vjerovatno je to to.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Busfahrer

Bus je bio okrenut prema BiH, ne znam u koliko dolazi linija iz Kopra. Bus je bio vec natpoaren, a putnici su stajali pored, koliko je trajalo to da dodje kamion....
I da li jos voze uopste Dortmund-Tuzla, jos sa starim Sideralom

The hicMe

Polazak za Kopar je nedeljom, tako da otpada i ta mogućnost onda..
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!