Neoplan Spaceliner

Autor Irizar Century, 13 02, 2018, 18:02:43 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Irizar Century

Slika od ljetos


Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk

Armin Vučić

Marko_BL417

#1
Neoplan Spaceliner N 1117 H






The_Dubster


Irizar Century

 

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk

Armin Vučić

Marko_BL417

Kad je ova generacija sa prethodne slike krenula sa proizvodnjom? Jel otprilike kad i Cityliner 1116, znači oko 2001-02?

Irizar Century

#5
2001 do 2006

Šteta na šta je Neoplan spao od onakve ponude kakvu su imali 2005-6. Ne samo Neoplan nego svi.


Mada budući da je Turska preuzela skoro svu proizvodnju autobusa (bar njemačkih) i koriguje autobuse prema svome tržištu gdje dominiraju mahom Tourlineri i Lions Coachevi pa su ostali modeli po njima nepotrebni.
Armin Vučić

Marko_BL417

A i Setra i Neoplan su ukinuli ove modele Spaceliner i 216/316 HDS... od poznatih ostao je samo Altano ili TX kako već, dok se Irmaos Mota (kao kod Globtoura) i Beulas Glory nisu baš probili.

Po meni je jedina pozitivna strana ove klase autobusa što su putnici fizički odvojeni od vozno-pratećeg osoblja, što je dobro za ture, vodič odozdo priča, putnici gore slušaju. I stane red-dva više u odnosu na HDH.

A negativna strana je ta što je vozač isuviše nisko, ne daj Bože nekog udesa... mislim da je vozačka pozicija niža i od dekera

A i sam spoljašnji dizajn mi se ne sviđa, ljepši mi je Cityliner (i HDH klasa kod Setre)


The_Dubster

puno su ovi busevi teški Spaceliner/HDS klasa, plus uzima ti treća osovina težinu, nosivost, skuplja cestarina...

broj putnika je opao također, povećali se troškovi poslovanja i jednostavno nije više rentabilno.

Pa šta mislite što su svi prebacili da se prave busevi u Turskoj...

Bilo bi lijepo da imamo danas raznovrsniju ponudu, posebno bi se ja obradovao kao Neoplanov fan, ali jednostavno neke stvari su zastarjele, neke ne mogu dobiti potrebne homologacije, a neke postale preskupe za imati...


The hicMe

Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Irizar Century

Armin Vučić

The hicMe

Predzadnji preživjeli Spaceliner, jedini još uvijek aktivni iz ove generacije je Servistransov

2022.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

The hicMe

Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!