Najbolji Neoplanov model ?

Autor Marko_BL417, 16 04, 2018, 23:34:12 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Marko_BL417

Koji je po vama najbolji Neoplanov model?

Iako sam fan Setre, neki Neoplanovi modeli su mi lijepi na oko, a to su:

Cityliner serije N1116 - najljepši mi je N1116/3 HL
Starliner serije N516 - najljepši mi je N516 SHD HL
Skyliner serije N1122 - najljepši mi je produženi (L) model
Euroliner serije N316 - najljepši mi je N316 SHD/3L (ako sam naveo tačnu oznaku, uglavnom najduži tursistički troosovinac i to bez lajsni)

Tourliner mi se nešto ne sviđa, autobus ko autobus, možda malo ovaj novi troax, kao i Cityliner i Starliner najnovije generacije i to u svojim najdužim izvedbama (1218 i 5218). Ovi modeli, kao i najnoviji Skyliner, mi se manje sviđaju od gorepomenutih.

Lijep mi je i obični Cityliner 116, samo malo je njih iz te serije koji imaju odličnu limariju i očuvanu unutrašnjost. Iz te serije mi se najviše sviđa najduži, 15-metarski model N118/3HL (http://i.imgur.com/1Er3hWb.jpg) Šteta što nije dobio nasljednika u N1116 generaciji.

mm123

Takodje sam fan Setre al mogu pohvaliti Neoplan Starlinera, i to model 516/3L kao sto je kod Smiljica, izuzetno mi se svidja, mocno izgleda, dobro ide bus i mislim da je to najluksuzniji model neoplana i steta sto se ne proizvodi vise :D

The_Dubster

Što se tiče Neoplana, najbolji mi je model Cityliner i to serija s kraja devedestih sa Mercedes motorom. I svi vozači koji su vozili taj model i koji i dalje voze kažu da nema bolje.

Na drugom mjestu mi je Starliner N516, pošto je to model koji je donio veliku revoluciju u svemu i model koji i danas gdje god da se pojavi izaziva pažnju.

Starliner II generacije mi je također ok, ali mi je nekako preekstravagantan i prenaglašen i preekskluzivan za moj uskus. Iz istog razloga mi se ne sviđa ni serija 500 HDH kod Setre. Nekako mi previše.

Irizar Century

#3
Izbaci uljeza

Molim da se post premjesti u odgovarajucu temu jer sam slucajno promašio.



Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Armin Vučić

Manas

Najljepsi modeli su mi Euroliner SHDL i Tourliner starije generacije.. Najbolji za voziti mi je Starliner N516 SHD i Euroliner N316, gbr 521 kod CTS, autobus koji ima najbolju preglednost, motor od 400KS i automatski mjenjac

Marko_BL417

Sličnost između Starlinera 5217 SHDC i Citylinera 1217 HDC


The hicMe

Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

The hicMe

Neoplan Oberhausen je zatvoren, spojili(preselili) su se sa MAN Frechen. Kako je krenulo za 10 godina pitanje je dal će Neoplan i postojati.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

The_Dubster

ma hoće, preveliko je to da bi tek tako nestalo.
MAN će ga držati kao premium proizvod i tako će egzistirati, nažalost.

MAN464

Neznam što su imali zatvorti jer je Oberhausen top used centar, sad jedino da nisu spojili 2 top used centra. Zadnji neoplan proizvodni pogon je bio Plauen koji je zatvoren mislim 2015. i otada se svi neoplani rade u turskoj a ona zgrada u stuttgartu sto su se svi slikali kad su uzeli neoplane je otisla u vazduh (srusili je dinamitom).

The_Dubster

Ostala je lijepa zgrada u Berlinu :P

A Plauen je nakon preuzimanja i dalje radio, ali kao Bus Modification Center za posebna vozila i specifikacije. Definitivno je i on zatvoren prošle godine kada je prodan nekoj kompaniji koja radi specijalna vozila (ambulante, policije, vojna vozila i sl.).


MAN464

mislim da neoplan kao firma niti ne postoji više, nego je marka unutar mana, ovi svi noviji neoplani mislim imaju pločicu unutra od mana.